...

Поширені причини зайвої ваги

Підпишіться на нас:

Всесвітня організація охорони здоров’я дає невтішну статистику – майже 40% населення земної кулі мають зайву вагу, а майже чверть страждають від ожиріння. Неважко уявити, якоъ шкоди здоров’ю, як фізичному, так і психологічному, завдає  надмірна вага

Хвороби шлунково-кишкового тракту, серцево-судинної системи нерідко стрімко розвиваються та загрожують життю людини з надмірною вагою. Зараз існує багато методик схуднення, різноманітних дієт та комплексів фізичних вправ, які підбираються у кожному конкретному випадку індивідуально залежно від причин, що призвели до набору ваги. Нижче перерахуємо найпоширеніші з таких причин.

  1. Причиною номер один є харчова залежність, яка в наші дні набула катастрофічних масштабів. Звинувачувати в цьому можна пропаганду фастфуду, швидких перекусів, бізнес-ланчів нашвидкуруч. Люди стали менш розбірливими в їжі, а їжа в свою чергу сильно впала в якості. Доступні для більшості продуктів зазвичай складаються з простих вуглеводів, які організм людини засвоює з легкістю. Різновидом харчової залежності є психологічна залежність від їжі. Людина сприймає їжу не просто як засіб вгамувати голод, але і як стимул і спосіб позбавлення стресу.
  2. Наступною причиною є збій у роботі організму, а саме гормональні порушення. Дефіцит гормонів (недостатня робота щитовидної залози) призводить до уповільнення обміну речовин та появи надмірної ваги. Про такі проблеми організм дає знати постійною спрагою, втомою, затяжною депресією, проблемами із травленням, а також незадовільним станом шкіри, нігтів та волосся. В даному випадку потрібне медикаментозне лікування.
  3. Окремо можна виділити причину порушення в роботі шлунково-кишкового тракту, які призводять до накопичення в організмі шлаків та токсинів, проблем із мікрофлорою кишечника. Як наслідок, зростає ризик ожиріння, виникнення діабету та серцево-судинних захворювань. Проблеми з водно-сольовим обміном також можна віднести до причин надмірної ваги. Внаслідок надмірного вживання солі, цукру, прянощів та копченостей страждають нирки та шкіра, а в організмі накопичується рідина. Правильно підібрана дієта допоможе організувати мінеральний обмін правильно.
  4. Ще однією причиною зайвої ваги є малорухливий спосіб життя. Швидше за все, даний фактор пояснення не потребує. Дефіцит руху викликає профіцит енергії, яка не витрачається на спалювання калорій.
  5. Проблеми у сексуальній сфері також можуть спричинити надмірну вагу. Якщо гормон окситоцин, один із найважливіших гормонів для здоров’я людини, не виробляється при сексуальному задоволенні, то людина заповнює його недолік, поглинаючи жирну їжу.
  6. Недостатній сон також впливає на вагу. Енергія, яка необхідна для вимушеного нічного життя, треба якость заповнити, тому споживається додаткова їжа.
  7. Останньою причиною, яку буде згадано тут, є психосоматична причина. Стосується вона проблем із самооцінкою, внаслідок чого людина несвідомо споживає більше їжі, щоб заглушити сильні емоції та зняти психологічну напругу.

Важливо розуміти, що перед прийняттям рішення про схуднення та вибором методики необхідно ідентифікувати проблему та озброїтися найкращими методами для її вирішення.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я