Щільний ґрунт — це проблема. Такий, що в нього навіть лопату не вставити. В такій землі коріння рослин не зможе нормально розростатися, живитися та отримувати повітрообмін. Іншими словами, такий ґрунт стає «мертвим». Йому потрібна реабілітація.
Ефективні компоненти
Занадто щільний та глинистий ґрунт можна змінити в кращу сторону для створення грядок. Так, доведеться застосовувати деякі компоненти для покращення текстури та складу, збільшення корисних мікроорганізмів.
Найперше потрібен компост. Це універсальне добриво на всі часи. Це те, що завжди повинно бути на вашій ділянці. Без компостної ями чи баків неможливо обійтися. Найцінніше добриво, яке ще й безплатне. Збільшує родючість та покращує структуру. Компост допомагає розпушувати ґрунт та наповнювати його поживними речовинами. Якщо вносити щороку, ділянка стане придатною та родючою для будь-яких рослин.
Ем-бокаші. Це корисні мікроорганізми. Іншими словами, за допомогою таких засобів в ґрунт заселяють мікробіом. Тільки не забувайте, що органічний запас для них потрібно формувати. Якщо мікроорганізмам не будем чим живитися, справи не буде. Тому про компост не треба забувати, а активно його використовувати.
Ем-бокаші допомагають зупинити руйнівні мікробіологічні процеси та їх негативні наслідки. замість цього запускаються в дію процеси очищення, оздоровлення та відновлення.
Не забувайте про силу сидератів. Якщо звільняється місце після певних рослин, нехай земля не пустує. Засівайте сидеративними культурами. Вони при перекопуванні будуть основою родючого шару землі.
Якщо земля занадто щільна, доведеться використовувати пісок. Він допоможе розпушувати ґрунт. При кислому ґрунті додавайте доломітове борошно, золу. Комплексний підхід допоможе покращити родючість, тож рослини будуть активно рости та родити врожай.
Читайте також: