...
ГоловнаКулінаріяЯк вибрати в магазині рибні консерви, щоб не отруїтися

Як вибрати в магазині рибні консерви, щоб не отруїтися

Підпишіться на нас:

Консервована риба — зручний продукт на всі випадки життя. Банка з тунцем чи лососем є компонентом салатів та супів, кілька в томаті з картопляним пюре — смачна вечеря, а шпроти — традиційний інгредієнт для святкових бутербродів. Консервы беруть з собою в подорожі, в мандрівки по лісі, в туристичні походи в гори. І все це вагомі причини, щоб їх купувати.

Ознаки потенційної небезпеки

Виробники пропонують кілька різновидів консервованої риби. Вона буває: тушкована, у власному соці, в маслі, у вигляді паштету. Якщо на виробництві були дотримані санітарні та технологічні норми, тоді жодної небезпеки для потенційного покупця не буде. І в цьому ви можете впевнитися. Подивіться на основні критерії безпечного вибору консервованої риби:

  • кришка не роздута;
  • відсутній звук булькання;
  • є маркування ДСТУ, ТУ, ГОСТ;
  • термін придатності нанесений друкованим методом.

За останнім пунктом визначають фальсифіковані вироби. Виробники саме друкують на дні бляшаної банки термін придатності. Якщо є ознаки нанесення фарби, велика ймовірність, що ви тримаєте в руках підробку. Не дивіться на низьку ціну, бо для здоров’я подібне придбання може виявитися небезпечним.

В мережевих магазинах https://agro-market.net/catalog/cat/bakaleya/ купляти консервовані продукти краще, ніж на ринку або з випадкового лотка. Зверніть увагу на температуру зберігання продукції. За стандартом вона повинна бути від 0 до +20 градусів. Найвищий температурний показник може бути лише для масляних різновидів консервів. Для решти він немає перевищувати +15 градусів. Відхилення від норми є потенційним ризиком розвитку в бляшаній банці патогенних мікроорганізмів. Від такого придбання краще відмовитись.

Що написано на етикетці

Найперше ознайомтеся зі складом сировини. Консерва має бути апріорі з натуральних інгредієнтів. Наприклад, якщо це риба у власному соці, крім неї в банці повинна бути вода, сіль та перець. І жодних консервантів чи підсилювачів смаку. Маркування банок з рибними консервами роблять в три ряди:

  1. Дата виготовлення (число, місяць, рік).
  2. Асортиментний знак (цифри або букви) та номер заводу.
  3. Зміна та індекс рибної промисловості «Р».

Припустимо, що ви придбали консерву та впевнені, що все правильно визначили за зовнішнім виглядом банки. Не поспішайте їсти рибу. Спершу уважно подивіться на вміст тари: чи відповідає він заявленій на упакуванні інформації.

Навіть недосвідчені гурмани зможуть зрозуміти якість сировини. Якщо консерва була зроблена зі свіжої риби, вона буде пружна, зберігатиме форму та буде нарізана гарними шматками. При використанні замороженої продукції вигляд може бути менш привабливим. Головне, щоб не було підозрілої суміші з рибних залишків з незрозумілим кольором соусу. Пліснява, бульбашки та інші ознаки псування мають бути відсутні.

Отже, консерви смачні, зручні та є джерелом вітамінів та мікроелементів, якщо були правильно виготовлені. Ваше завдання полягає в придбанні якісної та свіжої продукції. Вибирайте в перевірених місцях та їжте на здоров’я смачні рибні консерви.

Стрічка новин:

Фітнес/Здоров'я/Краса

Ще новини:

Відмінний рецепт квашених солоних огірків на зиму

Саме час подбати про запаси овочів, які вирощені на власній грядці. В теплицях вже є урожай огірків, скоро...

Сухі котлети: помилки, через які вони такими виходять

Що додати до котлет, щоб вони були не сухими, а соковитими? Це питання, яким задаються недосвідчені господині. М'ясо дуже...

Картопляне пюре без грудочок: хитрощі приготування

Розглянемо кілька секретів приготування картоплі пюре без грудочок. Адже зробити цю страву ідеальною виходить далеко не у всіх. 1.Необхідно...

Чому осідають кекси: грубі помилки молодих господарок

Мало хто здатний відмовитися від десерту до чаю, коли на стіл подаються гарні та пишні кекси. Ця смачна страва...