...

Як перейти на рослинну їжу заради здоров’я

Підпишіться на нас:

Чому багатьом з нас, навіть тим, хто знає про користь рослинної їжі, так важко дотримуватися розумних правил вегетаріанства? Пояснення співавтора знаменитої книги «Китайське дослідження», лікаря Томаса Кемпбелла.

ЗМІНІТЬ ЗВИЧКИ

Залежно від того, що ми їмо, наше ставлення до жирного, солодкого і солоного змінюється. Людям, в їжі яких менше жиру, рідше подобається смак жирного. Це як переключитися з цільного або тривідсоткового молока на знежирене. Спочатку воно нагадує воду, і щоб до нього звикнути, знадобиться деякий час, але поступово саме знежирений варіант починає здаватися нормальним, а незбиране молоко – надто густим. Ті ж принципи стосуються і солі. Ті, кого переводили на дієту без солі, говорили, що з часом їм все менше хотілося солоного. Але як швидко змінюються смакові звички? В середньому переваги учасників досліджень змінювалися приблизно за 12 тижнів. Це не означає, що зміни не почнуться раніше: ймовірно, більш серйозна зміна в харчуванні призведе і до швидшої смакової адаптації. Ступінь зміни смаків визначається не обсягом їжі, а частотою її споживання. Якщо їсти оброблену рослинну і тваринну їжу так само часто, як і раніше, але меншими порціями, смаки навряд чи зміняться. Хочете справжніх змін – їжте ці продукти як можна рідше.

ПОЧНІТЬ З ПРОСТИХ І ПРИЄМНИХ СТРАВ
Визначте кілька страв, які вам особливо подобаються, щоб почати перехід. Це буде основа вашого нового меню, до якої поступово ви будете додавати нові продукти. Найважливіше зручність і легкість приготування. Більш складні рецепти можна запланувати на вихідні, коли у вас буде більше часу. Не забувайте, що буквально кожен день на столі повинна бути темна листова зелень. Кілька листочків в сендвічі не рахуються. Зелені можна їсти набагато більше, якщо приготувати її на пару або додати в інші страви.

БЕРЕЖІТЬ СИЛУ ВОЛІ
Постарайтеся, щоб удома вас не підстерігали спокуси. Проходячи повз вази з цукерками, ви кожен раз випробовуєте силу  волі, навіть якщо змушуєте себе не запустити в неї руку. І ви можете «зламатися» на цукерках або іншій спокусі, якої хотіли б уникнути. Якщо ви знаєте, що в певній ситуації можете зробити неправильний вибір, заздалегідь вирішите, як з нею впоратися. Наприклад, пообіцяйте собі: кожен раз, перш ніж з’їсти щось шкідливе, спочатку треба з’їсти щось корисне (наприклад, яблуко). Потім почекайте 15 хвилин і зробіть собі поблажку. Але швидше за все, бажання пропаде. Якщо вам стало відомо, що хтось принесе в офіс печиво, заплануйте спочатку з’їсти принесені з собою фрукти, а печиво – потім. А якщо ви голодні і знаєте, що по дорозі буде кіоск з фастфудом, не заходьте в нього, а вирушайте в найближчий продуктовий магазин і купіть щось більш корисне. Якщо приймати рішення заздалегідь і потім їх дотримуватися, ви заощадите силу волі.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я