Найчастіше господині замішують паску на дріжджовому тісті. Всім відомо, що воно буває вередливим. Багато чого залежить від якості безпосередньо дріжджів. За народними прикметами, тісто на паску не підіймається, якщо в хаті є хтось злий. Тож і кажуть, що треба місити тісто з великою любов’ю, щоб нейтралізувати негативну силу. Прикмети прикметами, а вміння працювати з дріжджовим тістом виходять на перший план.
Що не так з тістом
Починаємо з хорошого настрою та позитивного настрою. Все буде добре, якщо знати, як діяти. До речі, не пухкі паски також можуть бути смачними. Кулінари узагальнили часті причини проблем з тістом для паски, і склався наступний перелік:
- Сухі чи живі. Вид дріжджів впливає на час їх активації. Сухі можуть підійматися довше, тому беріть цей нюанс до уваги.
- Термін придатності. З цього треба починати. Перевіряйте термін дії, бо прострочені дріжджі не будуть працювати.
- Борошно. Якість пшеничного борошна впливає на кількість клейковини. Якщо її мало, тісто не буде потрібної консистенції.
- Кількість солі. Якщо ви трохи помилились та всипали більше солі, ніж треба для балансу смаку, це також вплине на результат.
- Температура молока. Важливий момент, бо в опару вливають тепле молоко. Перегріте може нейтралізувати дріжджі.
- Мікроклімат. На кухні повинно бути тепло. З дріжджовим тістом не працюють у холодному приміщенні.
Зверніть увагу на такий момент, як вибір посуду. Тісто в занадто великій мисці не зможе піднятися. Йому потрібні стінки, щоб підійматися. І поки ви працюєте з тістом на паски в домі повинна бути спокійна та доброзичлива атмосфера.