Навіть найчемніший кіт може іноді зробити шкоду у вигляді калюжки у квартирі. Не поспішайте сварити улюбленця, бо часто причина досить логічна (неприбраний лоток, стресова ситуація, поганий настрій хвостатого).
Подробиці
Для розуміння, як боротися з випорожненням кота, треба знати, що сеча складається з трьох компонентів, а саме:
- урохром. Пігмент, який надає рідині жовтий колір. Він легко розчинний у воді та забирається будь-яким засобом для миття;
- сечовина. Після того, як сеча кота висохне, перетворює рідину в липку пляму. Якщо своєчасно розпочинати очищення, її легко можна розчинити водою і прибрати за допомогою хімічного засобу;
- сечова кислота. Відповідає за процеси кристалізації та утворення їдкого, стійкого запаху. Вона не розчиняється у воді, кристалики можуть довго зберігати свої властивості та при зіткненні з водою знову видавати інтенсивний запах.
Саме тому перше, що треба зробити, це розвести у воді кислоту, зокрема оцтову та засіб для миття, що має запах. І цим розчином пройтися по місцю, де кіт мочився. Але саму сечу краще прибрати паперовими рушниками, що була якнайменше її концентрація на поверхні підлоги.