...
ГоловнаФітнесЕксперти розповіли, що буде, якщо відмовитись від вуглеводів

Експерти розповіли, що буде, якщо відмовитись від вуглеводів

Підпишіться на нас:

Найчастіше вуглеводів бояться як вогню, даремно вважаючи, що вони є вірним шляхом до зайвої ваги. Звичайно, харчуючись одними вуглеводами, набрати пару зайвих кілограмів, легше, ніж якщо їсти одні білки, але не варто забувати, що вуглеводи – незамінні для здоров’я нашого організму елементи. Експерти з виданння Baazar розповіли, що буде з організмом, якщо перестати їсти вуглеводи і чим це може бути небезпечним для здоров’я.

Почнемо з того, що вуглеводи бувають швидкі та повільні. Перші нічого, крім різкого стрибка цукру в крові, вам не дадуть. До швидких вуглеводів відносяться білий цукор, шоколад, цукерки та, між іншим, фрукти. Ось від цих продуктів (за винятком останніх — там, крім цукру, міститься багато корисних речовин) цілком можна відмовитися.

Повільні (або складні) вуглеводи перетравлюються довго, на цукор у крові сильно не впливають, а енергією заряджають на півдня. Найкраще джерело повільних вуглеводів – цільнозернові продукти. Крім складних вуглеводів, цільне зерно містить широкий спектр різних поживних речовин, необхідних нашому організму.

Чим небезпечна повна відмова від вуглеводів? Серйозними порушеннями у роботі організму. Вуглеводи потрібні практично кожному процесу, що у ньому протікає. Без вуглеводів насамперед постраждає мозок, оскільки його діяльність без глюкози неможлива. А звідки організм бере глюкозу? Тільки із вуглеводів. Тривала відмова від них спричинить проблеми з концентрацією, зниження пам’яті та працездатності, а в перспективі може стати причиною розвитку когнітивної дисфункції.

Глюкоза потрібна не лише мозку. Її молекули служать найефективнішим паливом – джерелом тепла та енергії, що забезпечує нормальний перебіг усіх життєвих процесів. За великим рахунком, основна мета нашого харчування, травлення, засвоєння та обмін речовин полягає в тому, щоб забезпечити клітинам організму безперебійне постачання глюкози – у необхідній кількості та протягом цілого дня.

Таким чином, єдині вуглеводи – від яких справді можна відмовитися – це швидкі. Зокрема, рафінований цукор. Вибирайте продукти, в яких, крім вуглеводів, міститься багато клітковини. До таких відносяться овес і кіноа, а також деякі фрукти та ягоди. Клітковина не дасть надлишкам вуглеводів потрапити до крові, а ви отримаєте всі необхідні елементи. І пам’ятайте, що кожен прийом їжі повинен складатися зі збалансованої кількості повільних вуглеводів, білків та корисних жирів. Така комбінація продуктів заряджає енергією та виключає можливість появи дефіциту тих чи інших речовин.

Здоров'я/Краса/Лайф

Ще новини:

Чи правда, що силові тренування шкідливі для суглобів і заважають схуднути

Персональний тренер дієтолог Рейчел Макферсон розвінчав популярні міфи про силові тренування в інтерв'ю порталу Yahoo News. Одна з найпоширеніших...

Як зробити ранкову зарядку на всі групи м’язів

Нещодавно вчені провели експеримент: вони виміряли інтенсивність фізичної активності, щоб зрозуміти, чи вибір часу доби впливає на ефективність...

6 нескладних та спокійних тренувань, які швидко спалюють жир

Відомо, що тренування підвищують стресостійкість та витривалість. Тому разом з різними експертами зі схуднення ми підібрали топ-6 системних,...

Як зробити зі звичайного прибирання справжнє тренування: 6 лайфхаків, які все змінять

Пробіжки або заняття в тренажерному залі кілька разів на тиждень - чудовий спосіб залишатися в формі. Але що,...