...

Експерти розповіли, як підвищити витривалість за допомогою сміху

Підпишіться на нас:

Елітний марафонець Еліуд Кіпчоге, посміхається під час бігу. Навіть можна подумати, що настільки він самовдоволений — просто насолоджується своєю перевагою. Насправді це науково обґрунтована стратегія, що допомагає йому розслаблятися та зберігати позитивний настрій під час найтяжчого забігу.

Подробиці

Дослідники з Університету штату Джорджія виявили, що додавання пауз сміху до тренувальної програми значно підвищує аеробну витривалість. Досліджувана група тиждень проводила 45-хвилинні тренування, які включали регулярні «сміхові» інтервали. Сміх і хихикання не тільки розслабляли м’язи, допомагаючи їм відновитися після попередніх навантажень і “готували” їх до наступних, а й покращували циркуляцію крові.

У дослідженні Оксфордського університету також виявили, що сміх підвищує больовий поріг (в середньому на 10 відсотків). Механізм, на думку авторів, такий: коли ми веселимося, активізується ендорфінова система, яка відіграє важливу роль у знеболюванні. Отже, 15 хвилин сміху значно підвищують больовий поріг людини.

Ми, звичайно, не пропонуємо лоскотати партнера, коли ви його страхуєте під час виконання деяких вправ, але все ж таки спробуйте якось увімкнути на пробіжці веселий подкаст або виступ сатирика замість звичайного плейлиста. Можливо, сміх — не найкращі ліки, але як засіб підвищення працездатності він точно спрацьовує.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я