Фітнес під улюблений серіал та вдома за власними правилами, це дуже зручно, для тих цінує свій час і комфорт. Тому тренд на «затишне кардіо», яке подобається багатьом працюючим жінкам набирає обертів, до того ж зробить регулярне фізнавантаження захоплюючим, приємним і навіть більш ефективним.
Затишне кардіо – поєднання розслаблення, комфорту та активного руху. Давай розберемося, чому саме затишне кардіо стає вибором тих, хто цінує гармонію між зручністю та турботою про своє здоров’я, і заразом з’ясуємо, які у нього є мінуси (а вони при усіх перевагах, на жаль, також є).
Які основні принципи лежать в основі затишного кардіо?
Основні принципи затишного кардіо включають використання м’якого освітлення, приємної музики, комфортного одягу та взуття, а також створення спеціальної атмосфери.
Які види вправ підходять?
Кардіотренування малої та помірної інтенсивності: йога, пілатес, розтяжка, заняття на біговій доріжці (для тих, у кого вона є), будь-яка аеробіка.
Які переваги має затишне кардіо перед традиційними тренуваннями?
Цей підхід сприяє розслабленню та зменшенню стресу, підвищує мотивацію до занять спортом, знижує ймовірність отримання травм та покращує загальне самопочуття.
Як створити правильну обстановку для таких тренувань?
Для створення відповідної атмосфери для затишного кардіо вдома можна використовувати м’яке освітлення, ароматичні свічки або аромати, кристали, улюблену музику, зручний одяг та взуття для тренувань. Важливо пам’ятати, що під час заняття тебе ніхто не бачить, простір безпечний.
Чи можна вважати затишне кардіо хорошим тренуванням?
Так, трендовий підхід до домашніх тренувань може виявитися ефективним для багатьох, але не обов’язково для всіх. Тренер Деніз Чакоян вважає, що найбільш корисним затишне кардіо буде для тих хто тільки починає свій шлях у фітнесі.
Затишне кардіо може зробити свій внесок у програму зі зниження ваги або допомогти розпочати цей процес. Деніз Чакоян зазначає, що такий вид тренування може стати відправною точкою для активного спалювання калорій та створення стійкої програми боротьби з жировими відкладеннями, але варто враховувати й інші фактори. За словами Чакоян, незалежно від того, як ти облаштовуєш свій простір для тренувань, втрата ваги залежить від балансу між калоріями, які ти споживаєш і які витрачаєш. Для досягнення поставленої мети, таких як зниження жирової маси та нарощування м’язової маси, важливо внести й інші корективи у своє життя.
Отже, підводимо підсумки:
Плюси затишного кардіо:
- Цей вид активності поєднує навантаження та розслаблення в комфортному саме тобі темпі.
- Затишне кардіо у будь-якому випадку підвищує аеробне навантаження та йде на користь здоров’ю.
- Регулярне домашнє тренування у комфортній атмосфері допомагає нормалізувати порядок дня.
- Затишне кардіо не потребує додаткових витрат і доступне всім.
Мінуси:
- Не у всіх і не завжди є можливість мати вдома простір для усамітнення
- Початківцям легко переоцінити користь затишного кардіо та вирішити, що цього тренування достатньо для схуднення та оздоровлення (але це не так).