Якщо ви не любите біг, ми не засуджуємо. Найкраща стратегія — поєднувати силові та аеробні навантаження. Силові тренування допоможуть розвивати м’язи (а м’язова тканина змушує організм спалювати більше калорій), а аеробні – розвинути витривалість та витрачати більше енергії.
Подробиці
Ходити не менш корисно, ніж бігати, а якщо у вас зайва вага, проблеми із суглобами або ви тільки повертаєтеся до спорту після довгої перерви. Всього 40 хвилин швидкої ходьби на день підтримають ваш метаболізм на рівні, достатньому для боротьби із зайвим жиром, допоможуть зняти стрес і навіть покращать пам’ять.
Ще кілька правил
Слідкуйте за правильністю рухів. Сама собою ходьба природна і вимагає особливих навичок. Але все ж таки певні положення тіла та його частин у просторі покращують поставу. Слідкуйте за тим, щоб підборіддя було підняте, а плечі опущені та розправлені. Ваш кор – м’язи тіла в області живота і спини – повинен бути підтягнутий і активний, постава – рівна. Працюйте сідницями, напружуйте їх, роблячи кроки. І перекочуйте ногу з п’яти на носок, щоб зробити крок.
Збільшуйте темп. Інтервальна ходьба – чудовий спосіб спалити більше калорій та зробити прогулянку цікавою. Є три типи ходьби:
- легка прогулянка (рівень: «подивитися на вітрини», складність – 3-4 за 10-бальною шкалою);
- швидка прогулянка (із зусиллям, складність 4-5);
- силова прогулянка (цілеспрямоване посилення рухів, складність 5- 6).
Розігрійтеся легкою прогулянкою, змініть на швидку і тримайте темп, кожні 5 хвилин переходьте на інтенсивну ходьбу, щоб збільшити частоту серцевих скорочень.
Утримуйте темп силової ходьби скільки можете, і на кожну наступну прогулянку додавайте зверху кілька секунд. Силова ходьба як впливає на вагу, так і в цілому покращує стан здоров’я.