...
ГоловнаФітнесСпортивне харчування. Що потрібно знати

Спортивне харчування. Що потрібно знати

Підпишіться на нас:

Важко уявити цілеспрямовану і привабливу дівчину без обов’язкових відвідувань фітнес центрів або пробіжок на свіжому повітрі. Але кожен, хто так чи інакше звертає свій вектор напрямку до спорту та здорової їжі рано чи пізно стикається з таким поняттям, як спортивне харчування.

Спортивне харчування: правда та міфи

Чомусь для більшості обивателів термін “спортивне харчування” автоматично дорівнює термінам “стероїди” чи “хімія”. Причина в тому, що спочатку спеціальні харчові добавки розроблялися для спортсменів-важкоатлетів. А вони вже встигли прославитися і любов’ю до гормонів росту, і моторошними розтяжками на шкірі, і лікуванням у реанімації після застосування чергового супер-засобу для витривалості та збільшення м’язової маси.

Але якщо ви заглянете в ту ж Вікіпедію, то виявиться, що спортивне харчування – це всього лише харчові добавки натурального походження, спрямовані на отримання організмом мікроелементів, що відсутні, і/або вітамінів і амінокислот.

Вся справа в тому, що при посилених заняттях спортом організм витрачає набагато більше тих же білків, вуглеводів і вітамінів, ніж надходить з їжею. Можна спробувати збільшити порції, але є причини, чому так робити не можна:

  • Організм не може за один раз засвоїти понад 500 калорій. Все, що зверху, переробляється на жирові клітини.
  • На перетравлення і засвоювання продуктів ми витрачаємо від 60% до 105% отримуваної енергії. Тобто, при великому харчовому навантаженні організм працює просто на зношування.
  • Деякі корисні речовини не можуть накопичуватись або витрачатися у бажані терміни. Тому необхідно їх своєчасне надходження, наприклад, за півгодини перед тренуванням або протягом години після.
  • Спорт харчування виготовляється з натуральних та очищених продуктів, тому ймовірність нашкодити організму, на відміну від тих самих яблук невідомого походження та обробки, мінімальна. Виняток становить індивідуальна непереносимість будь-яких інгредієнтів. Але щоб уникнути подібного треба читати повний склад на упаковці. Ну і не забувайте дивитися на терміни придатності та репутацію магазину, щоб не нарватися на підробку.

Види спортивного харчування

Більшість видів спортивного харчування можна умовно поділити на кілька великих груп. До них відносяться:

  • протеїни (білок, з якого будуються м’язи);
  • гейнери (комплекс білків та вуглеводів для набору маси);
  • жироспалювачі;
  • енергетики;
  • вітаміни;
  • амінокислоти.

Потрібно відразу помітити, що цей поділ є досить умовним. Наприклад, якщо говорити про L-карнітин, то він позиціонується, скоріше як жироспалювач, але при цьому він допомагає роботі серця і дозволяє простіше переносити тренування та тривалі навантаження. Тобто фактично виступає у ролі енергетика.

Що варто взяти на замітку дівчатам

Тепер про головне, а саме про те, що з усього цього різноманіття може стати в нагоді будь-якій дівчині6

  • казеїновий протеїн
    Він має просто дивовижну властивість утворювати досить густу масу з вкрай довгим терміном перетравлення. Таким чином ми отримуємо корисний і здоровий спосіб знизити апетит і почати менше їсти. Змішайте його з молоком або водою для заміни вечері або іншої їжі. В принципі, при заміні вечері навіть іншими протеїнами відбуватиметься нехай не дуже швидкий, але стабільний процес схуднення.
  • L-карнітин. Ця добавка діє тільки при фізичних навантаженнях. Але вона дозволяє істотно збільшити витрату жиру, що спалюється при заняттях спортом. До складу також входять вітамін С та вільні іони кальцію, що дозволяє не страждати на задишку та прискорене серцебиття на тренуваннях.
  • Спортивні вітаміни. Ну і чим вони кращі за звичні та знайомі препарати з аптеки, запитаєте ви. Та тим, що спортивні вітаміни виготовляються виключно із натуральних продуктів. Тому в них і концентрація корисних речовин до 10 разів вища, і немає так званих хімічних “хвостів”, що залишаються після синтезу аптечних аналогів.

Спортивне харчування не шкодить організму, якщо його правильно застосовувати. Не забувайте про помірність у бажанні якнайшвидше знизити вагу або змоделювати форми. Тому що дівчатам не потрібні такі дози, як зазначені на упаковках, оскільки вони розраховані на чоловіків-важкоатлетів. В ідеалі порцію потрібно зменшувати рівно вдвічі. Винятком є ​​спеціальні жіночі лінійки вітамінів.

Від різноманітності препаратів розбігаються очі, сучасна індустрія спортивного харчування пропонує нині неймовірну кількість різних добавок різних виробників та властивостей! Якщо у вас немає в цих справах достатнього досвіду, рекомендуємо звернутися до професіоналів у цій сфері.

І ще, не варто згрібати все поспіль і починати це вживати. Все треба робити своєчасно. Наприклад, не варто починати приймати жироспалювачі, як тільки почали відвідувати спортзал.

Організму потрібно від 1 до декількох місяців для адаптації до умов, що склалися, і зайві навантаження просто протипоказані! Це буде великий стрес для вашого організму.

До речі, якщо у вас немає часу на відвідування спортзалу можна приділяти його для занять вдома! Про це ось ця стаття.

Будьте здорові!

Здоров'я/Краса/Лайф

Ще новини:

Чи правда, що силові тренування шкідливі для суглобів і заважають схуднути

Персональний тренер дієтолог Рейчел Макферсон розвінчав популярні міфи про силові тренування в інтерв'ю порталу Yahoo News. Одна з найпоширеніших...

Як зробити ранкову зарядку на всі групи м’язів

Нещодавно вчені провели експеримент: вони виміряли інтенсивність фізичної активності, щоб зрозуміти, чи вибір часу доби впливає на ефективність...

6 нескладних та спокійних тренувань, які швидко спалюють жир

Відомо, що тренування підвищують стресостійкість та витривалість. Тому разом з різними експертами зі схуднення ми підібрали топ-6 системних,...

Як зробити зі звичайного прибирання справжнє тренування: 6 лайфхаків, які все змінять

Пробіжки або заняття в тренажерному залі кілька разів на тиждень - чудовий спосіб залишатися в формі. Але що,...