...
ГоловнаФітнесЧому варто слухати музику під час занять фітнесом

Чому варто слухати музику під час занять фітнесом

Підпишіться на нас:

Від того, яку ми слухаємо на фітнесі, багато в чому залежать результати тренувань. Музика мотивує ледарів, розслаблює втомлених, допомагає худнути і навіть гіпнотизує.

1. Прискорює реакцію

Чим швидше музика, яку ви слухаєте, тим швидше ваша реакція. Цей факт виявили англійські вчені у 2009 році, провівши дослідження за участю 54 тенісистів. Таким чином, швидка музика допомагає тренувати реакцію.

Використовуйте на практиці

Тренування з тенісу, хокею, боротьби та інших видів спорту, де важлива швидка реакція, є сенс проводити під швидку енергійну музику. Пробуйте!

2. Покращує результати стаєрів

Дослідники з англійського університету Брунела перевірили, яка музика найкраще впливає на показники спортсменів під час далеких тренувальних переходів чи забігів. З’ясувалося, найкращий темп у таких випадках – помірний.

Використовуйте на практиці

Запишіть композиції у помірному ритмі на свій iPod, якщо готуєтеся до довгих забігів. До речі, давно стало традицією, що учасники марафонів та напівмарафонів під час бігу слухають музику. Наприклад, Run To The Beat, напівмарафон, що проводиться у Лондоні, проходить під мікс «живої» музики та фонограми.

3. Ви менше втомлюєтеся

Тести показують, що втома відчувається на 10% менше, якщо тренуватися під музику, ритм якої збігається з серцевим ритмом. Це означає, що ви можете тренуватися на 10% інтенсивніше або довше, ніж звичайно.

Використовуйте на практиці

Більшість занять у фітнес-центрах проводяться під музику, щоб задати темп і зробити тренування легшим та веселішим. Новим трендом стали тренування під музику від діджеїв, які працюють у спортивному залі. Оптимальний варіант – музика, яка приносить задоволення і наводить на приємні думки. Плюс, якщо в тексті є «активні» слова на кшталт «біг», то композиція вас ще й додатково мотивує.

4. Виникає стан «потоку»

Якщо спортивні вправи поєднуються з музикою, у вас легко виникає стан потоку. Ви сконцентровані на тому, чим займаєтеся, не пам’ятаєте про час і місце, а просто перебуваєте тут і зараз. Чимось нагадує легкий гіпноз.

Використовуйте на практиці

Якщо ви займаєтеся танцями чи аеробікою, то, швидше за все, вже знаєте, що під музику забувається все, окрім тренування, очищаються думки, минає стрес, час летить непомітно.

5. Допомагає підтримати інтенсивність тренувань

Навіть доклавши масу зусиль, буває важко утримувати бажану інтенсивність тренувань, особливо якщо вони довго тривають за часом і забирають багато фізичних сил. І тут, як стверджують вчені з університету Вісконсін-Ла-Крос, США, теж може допомогти музика.

Використовуйте на практиці

Вже доведено – тривалі тренування можуть бути настільки ж тяжкими, як і необхідними з різних причин (стан здоров’я, зайва вага тощо). Гарна музика допоможе зберегти інтенсивність і темп занять – просто тому, що людське тіло отримує задоволення від рухів під музику.

Здоров'я/Краса/Лайф

Ще новини:

Чи правда, що силові тренування шкідливі для суглобів і заважають схуднути

Персональний тренер дієтолог Рейчел Макферсон розвінчав популярні міфи про силові тренування в інтерв'ю порталу Yahoo News. Одна з найпоширеніших...

Як зробити ранкову зарядку на всі групи м’язів

Нещодавно вчені провели експеримент: вони виміряли інтенсивність фізичної активності, щоб зрозуміти, чи вибір часу доби впливає на ефективність...

6 нескладних та спокійних тренувань, які швидко спалюють жир

Відомо, що тренування підвищують стресостійкість та витривалість. Тому разом з різними експертами зі схуднення ми підібрали топ-6 системних,...

Як зробити зі звичайного прибирання справжнє тренування: 6 лайфхаків, які все змінять

Пробіжки або заняття в тренажерному залі кілька разів на тиждень - чудовий спосіб залишатися в формі. Але що,...