Вареники – це смачна українська страва, з різноманітними начинками, які кожен може вибрати на свій розсуд. Любителі солодкого можуть побалувати себе начинкою з кисломолочним сиром або ягодами. Прихильники “серйозної” їжі вгамують голод ідеальним поєднанням картоплі, обсмаженої цибулі, грибів або сала.
Подробиці
Однак не завжди виходить приготувати страву правильно: вареники розкриваються, втрачаючи свою начинку, переварюються або ж зовсім злипаються.
Щоб цього уникнути, візьміть на озброєння наступні 10 порад:
- Якщо ви готуєте їх самі, то гарненько заліпіть шов, щоб начинка не вислизнула в процесі варіння. З покупними варениками трохи складніше: доведеться спостерігати за процесом приготування.
- Води потрібно наливати достатньо: на стандартну порцію беріть приблизно дві третини води на каструлю.
- 3 Щоб зберегти текстуру вареників, закладати їх варто виключно в киплячу воду.
- Навіть якщо ви вирішили приготувати солодкі вареники, то не варто забувати додати у воду хоча б дрібку солі. Це необхідно для збереження текстури тіста.
- Також варто пам’ятати про те, що в обов’язковому порядку в каструлю заливається столова ложка будь-якої рослинної олії на ваш вибір.
- Вареникам потрібно багато вільного місця, тому намагайтеся варити по одній порції за раз.
- Сіль закладається на самому початку варіння. Це допомагає приготувати вареники набагато швидше.
- Уважно стежте за часом варіння: якщо ви почекаєте більше, ніж зазначено на упаковці, то високий ризик того, що вареники просто розваляться.
- З усього посуду найкраще вибирати той, що ширший: вареникам буде “зручніше” варитися.
- Подача теж є важливим етапом. Солодкі вареники подавайте з джемом, варенням, сиропом чи топінгом. Вареники з солоною начинкою найкраще поєднуються зі сметаною та свіжою зеленню.