...

Правильне дихання – продуктивний біг

Підпишіться на нас:

Як правильно дихати на пробіжці? Питання, яке хвилює всіх новачків, і зовсім не турбує досвідчених бігунів. Це просто неактуально для тих, хто може легко пробігти 5 кілометрів за півгодини. Або подолати марафонську дистанцію. Але часто початківці легкоатлети вибирають невідповідний темп бігу. За кілька хвилин руху вони зупиняються, задихаючись від втоми.

У їхній голові проноситься думка “я неправильно дихаю, потрібно по-іншому”. Це звичайна помилка. Якщо людина не готова до обраного темпу, жодна особлива техніка дихання не допоможе. Задихатися почне і новачок, і суперчемпіон. Проте є перелік рекомендацій на допомогу любителям бігу. Так можна припинити забивати собі голову і зосередитися на техніці.

Потрібно задіяти діафрагму

Слід пам’ятати про повне дихання йогів. Вдих починається з живота, видих з грудей, піднімаються ключиці та плечі. Видих здійснюється у зворотній послідовності. Таким чином, при видиху повністю спустошуються діафрагма та легені, і простіше буде зробити наступний вдих. Інакше бігун постійно піднімає плечі, вбираючи повітря лише грудьми. Через це дихальна система поглинає дуже багато такої необхідної енергії. Потренуватися дихати, використовуючи діафрагму, можливо і вдома у спокійній обстановці.

Видих важливіший за вдих

Під час бігу слід концентруватися не так на вдиху, як на видиху. В іншому випадку занадто напружуватимуться дихальні м’язи. Якщо видих буде повним, то й робити вдих буде набагато легше. Так економляться сили та енергія, які важливіші для м’язів ніг.

Видих важливіший за вдих

Існує думка, що поєднати кроки з видихами та вдихами дуже складно. Це не правда. Головне, щоб видих був довшим за вдих. Наприклад, 2 кроки – вдих, 3 кроки – видих. Або 2 кроки – вдих, 4 кроки – видих. Якщо темп обраний правильно, то жодної проблеми виникнути не повинно. Так можна буде продовжувати біг у аеробному режимі. В іншому випадку м’язи наповняться молочною кислотою. Це ознака перевищення порога анаеробного обміну. Найбільш сприятливий варіант – темп розмовного тесту, коли людина на бігу здатна говорити. Одночасно можна використовувати для дихання ніс та рот.

Дотримання цих нехитрих рекомендацій обов’язково підвищить продуктивність пробіжок та принесе до тренування елемент задоволення.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я