Нове дослідження показало, що фізичні вправи можуть допомогти захистити мозок та серцево-судинну систему від багатьох проблем, пов’язаних із віковим погіршенням діяльності.
Подробиці
Фахівці Британського фонду серця виступили з рекомендацією робити все можливе для зниження ризику серцево-судинних захворювань. За словами експертів, одним із найефективніших способів профілактики серцево-судинних захворювань є фізичні вправи. Експерти радять приділяти фізичним вправам щонайменше дві з половиною години на тиждень.
Дослідники вивчали, як вправи можуть впливати на функціонування серцево-судинної системи і здоров’я мозку. Опубліковані ними дані у журналі Neurology свідчать: фізичні вправи збільшують метаболізм глюкози у мозку. Згодом цей покращений метаболізм корелює з покращенням функції мозку.
«Окрім збільшення метаболізму глюкози у мозку, вправи також допомагають людині знизити індекс маси тіла, покращити рівень інсуліну. Вплив вправ на здоров’я мозку пов’язаний з їхньою здатністю знижувати фактори ризику серцево-судинних захворювань, такі як рівень холестерину та кров’яний тиск», – заявили автори дослідницького проекту.
За словами фахівців, їхня робота є доповненням до зростаючого обсягу досліджень, що підтверджують позитивний вплив фізичної активності на стан та функції ЦНС. Вправи та високий рівень руху загалом значно покращують захист мозку від вікових дегенеративних процесів – дорослим, літнім людям особливо важливо приділяти час спорту, ходьбі, зарядці, гімнастиці.
Фізичні вправи є ключем до того, щоб надовго зберегти здоров’я та продовжити життя, наголошують вчені.