...

Що корисніше: спускатися, чи підніматися сходами

Підпишись на нас:

Для здоров’я набагато корисніше спускатися зі сходів, ніж підніматися. Хоча, на перший погляд, це і здається дещо дивним.

Подробиці

Існує маса способів підтримувати фізичну форму, крім регулярних походів у спортзал. Наприклад, ви можете зійти з автобуса за 2 км до роботи та подолати цю відстань пішки. Ще одним чудовим тренуванням є ходьба сходами. І багатьом людям здається, що саме підйом у цьому процесі приносить максимальну користь. Насправді для зміцнення спортивних показників важливіше спускатися, а не підніматися, як показали недавні експерименти вчених з Edith Cowan University в Австралії.

Вони попросили 30 жінок із зайвою вагою старше 60 років ходити сходами протягом 12 тижнів. Половина повинна була при цьому підніматися на ліфті на шостий поверх, а потім спускатися сходами вниз, а ось другій половині пощастило менше – вони повинні були забиратися на той самий шостий поверх вгору сходами. Ці вправи проводилися спочатку двічі на тиждень, та був інтенсивніше. Можна було очікувати, що саме жінки з групи, що піднімалися сходами, отримають велику користь, тому що вони сильніше втомлювалися. Але виявилося, що саме у тих, хто спускався вниз, відзначалося і найпомітніше зниження ваги, і зменшення показників артеріального тиску, жирів у крові та рівня цукру. Також вони досягли поліпшень у координації рухів та фортеці кісток.

Чому це сталося? Кістки стали міцнішими, так як при спуску сходами ми зі значно більшою силою ставимо ноги на кожну сходинку, ніж при підйомі. Крім того, при спуску сходами використовуються більші потужні м’язові волокна, і ми завдаємо їм більше шкоди, що робить їх сильнішими. Це стимулює і гормональні реакції, що призводить до втрати ваги, спалювання калорій, а також поліпшення решти всіх показників.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Стрічка новин

Чому сохнуть кущі малини разом з плодами: основні причини

Якщо ви помітили, що кущі малини всихають разом з...

Як правильно приготувати гуакамоле: смачний рецепт для любителів авокадо

Якщо ви любите авокадо, то цей рецепт саме для...

Як правильно поливати помідори від посадки й до утворення зав’язі

Для помідорів дуже важливий правильний полив від посадки й...

Як приготувати справжній зелений борщ з кислинкою

Почався сезон молодого щавлю, а це означає, що господині...

Як доглядати за патисонами, щоб рясно родили до жовтня

Патисон - дуже смачний та корисний овоч. Вони смак...

Як зробити виноградні серця на шпажках: декор для десертів та коктейлів

Прикрасити оригінально десерти та коктейлі можна буквально за дві...