...
ГоловнаФітнесЧи можна тренуватися щодня

Чи можна тренуватися щодня

Підпишіться на нас:

Для того щоб точно відповісти на це питання, необхідно враховувати деякі фактори:

  • Підготовленість людини до фізичних навантажень.
  • Мета та ефективність тренувань.
  • Тривалість.
  • Швидкість та інтенсивність фізичних навантажень.

Розберемо кожен із них по черзі:

Підготовленість людини до фізичних навантажень

Саме підготовленість людини грає велику роль можливості проведення тренувань щодня. Адже непідготовленій людині буде важко, після першого ж тренування почнуть боліти м’язи, на відновлення яких потрібно кілька днів. Для такої людини та всього 2 заняття на тиждень буде багато. Тому варто починати з малого, поступово збільшуючи навантаження.

Для натренованої людини щоденні тренування не будуть чимось складним, вона отримуватиме від них максимальне задоволення.

Цілі та ефективність тренувань

Ціль у кожної людини може значно відрізнятися. Хтось хоче отримати максимальний ефект від вправ у залі, а комусь достатньо 10 хвилин легкого пробіжки. Цілі у кожного абсолютно різні, хтось працює на витривалість, хтось на швидкість, а хтось на зовнішній вигляд.

Ефективність у собі користь від тренувань. Тому варто задуматись, чи принесуть якусь користь настільки часті тренування. Адже організму потрібно відпочивати, м’язи повинні відновлюватися. Тому не треба бігати щодня 20-кілометрові марафони. Якщо ж займатися щодня, то найкраще різні групи м’язів. У понеділок нехай це буде спина, у вівторок руки та плечі, а в середу прес та сідниці. Подібним чином можна збудувати розклад своїх тренувань з максимальною ефективністю.

Тривалість тренування

Це дуже індивідуально, хтось може і за 5 хвилин втомитися так, що валитиметься з ніг, а для когось і години не вистачить, щоб втомитися. Тому найкраще стежити за своїми відчуттями і самостійно підбирати найбільш вдалий для вас час.

Швидкість та інтенсивність

Інтенсивність занять можна легко збільшити завдяки зменшенню часу відпочинку між підходами та вправами. Завдяки цьому час тренування зменшиться, отже, збільшиться інтенсивність тренування. Також можна чергувати швидкість тренування. Один підхід робити швидко, а другий підхід робити повільно, максимально зосереджуючись при цьому на чутливості м’язів.

Висновок можна зробити наступний. Приділяти час фізичним навантаженням щодня можна, якщо грамотно підібрати під себе кожен із цих пунктів. Не варто через силу і біль розпочинати тренування, якщо м’язи не встигли відновитися після минулого, варто дати їм відпочити, щоби зовсім не нашкодити собі.

Лайф/Здоров'я/Краса

Ще новини:

Чи правда, що силові тренування шкідливі для суглобів і заважають схуднути

Персональний тренер дієтолог Рейчел Макферсон розвінчав популярні міфи про силові тренування в інтерв'ю порталу Yahoo News. Одна з найпоширеніших...

Як зробити ранкову зарядку на всі групи м’язів

Нещодавно вчені провели експеримент: вони виміряли інтенсивність фізичної активності, щоб зрозуміти, чи вибір часу доби впливає на ефективність...

6 нескладних та спокійних тренувань, які швидко спалюють жир

Відомо, що тренування підвищують стресостійкість та витривалість. Тому разом з різними експертами зі схуднення ми підібрали топ-6 системних,...

Як зробити зі звичайного прибирання справжнє тренування: 6 лайфхаків, які все змінять

Пробіжки або заняття в тренажерному залі кілька разів на тиждень - чудовий спосіб залишатися в формі. Але що,...