...

Чи корисно пити каву, приготовану в турці

Підпишіться на нас:

Мало хто може уявити свій ранок без чашки ароматної кави, а восени кава і зовсім стає єдиним способом пробудження. На сьогоднішній день існує безліч способів приготування кави. Однак першим способом приготування цього дивовижного напою, з глибинною історією вважається варіння кави у традиційній турці, також відомої як джезва.

Чим кави в турці відрізняється від класичної кави

Для початку пропонуємо розібратися, що являє собою кава в турці. Насправді і кава, приготована в класичній кавомашині, і кава, зварена в турці, можуть бути приготовлені з одних і тих же мелених зерен. Різниця полягає лише в способі приготування – саме він надає ключовий вплив на насиченість, смак і властивості напою. Для турки, як правило, вибирають кави дуже дрібного помелу, частинки якого краще взаємодіють з водою, – як раз смак, колір і аромат цього напою виходить удвічі більш насиченим.

Для приготування класичної кави в кавомашині зазвичай використовуються зерна середнього помелу, тому його смак виходить не таким сильним.

Важливо відзначити, що через різний час приготування і взаємодію зерен з водою в каві з турки, яка готує напій повільніше, в ньому міститься набагато більше кофеїну, ніж в еспрессо.

І цей факт, звичайно, теж впливає на корисні і шкідливі властивості кави в турці.

У чому користь кави, приготованого в турці

За словами експертів, помірне споживання кави в турці покращує увагу і концентрацію, а також допомагає впоратися з депресією і стресом. Крім того, така кава здатна скоротити ризик цукрового діабету, справити позитивний вплив на травлення, метаболізм і роботу імунної системи, і навіть знижує частоту астматичних приступів при захворюванні легенів. В цілому, корисні властивості кави в турці ідентичні з властивостями класичної кави, проте оскільки в чашці кави з турки міститься більше кофеїну, антиоксидантів і органічних кислот, ніж в чашці еспресо, деякі властивості напою при приготуванні в джезві посилюються.

Слід пам’ятати, експерти рекомендують пити не більше чотирьох чашок кави з турки в день, оскільки зловживання цим напоєм підвищує артеріальний тиск і може негативно позначитися на роботі судин і серця.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я