Коли ти нарешті знаходиш вправи, які тобі підходять і подобаються в виконанні, з’являється стимул буквально оселитися в спортзалі! Зважаючи на те, що більшість звичок не приносять користі здоров’ю, це здається чудовою ідеєю. Насправді тренуватись щодня не варто, і ось чому.
1. Організму потрібен час на відновлення
Спорт – справжнє випробування для тіла. Але якщо ти не даси собі добре відпочити, можеш перетренуватися. Під час занять м’язи отримують справжній стрес, і якщо вони потім не відпочиватимуть, корисний ефект скоро зійде нанівець.
2. Тренування після дня відпочинку ефективніше
Ти сама помітиш, що виконуєш вправи з більшою легкістю і впевнено рухаєшся далі за тренувальним графіком. Крім того, покращуються сон та настрій.
3. Знижується ризик отримати травму
Чим сильніше і частіше навантажуєш м’язи, тим вищий шанс розтягнути зв’язки або отримати забій. Наприклад, якщо ти виконувала присідання зі штангою, не потрібно повторювати їх у наступні 2-3 дні. Групи м’язів, які не встигли відновитись, можуть тебе підвести.
4. Здоровий спосіб життя включає і відпочинок теж
Саме тому щоденні тренування далеко не такі корисні, як чергування спортивних і відновлювальних днів. Це той самий випадок, коли кількість необов’язково перетворюється на якість.