...

Що відбувається з організмом, коли ви відмовляєтеся від цукру

Підпишіться на нас:

Солодкий полон або “післяноворічний детокс” – все, що ви хотіли знати про відмову від цукру.

Прихильники правильного харчування вже давно прирівняли любов до цукру з найпотужнішим наркотиком. Якщо ви все ще сумніваєтеся в цьому – спробуйте тимчасово відмовитися від білого порошку.

Подробиці

Вчені довели, під час вживання солодощів, в людському мозку активуються ті ж центри, що й при вживанні кокаїну, а солодка залежність виникає набагато раніше.

Медики категоричні: споживання цукру потрібно знизити максимально або ж повністю відмовитися від нього. Гарна новина полягає в тому, що людині дійсно під силу це зробити, а позитивний ефект не змусить себе довго чекати.

Отже, важливо розуміти, що зазвичай відчуття насичення настає через 20 хвилин після їди. Та ж історія з солодощами: відклавши подалі зацукровані пластівці, шоколадку або стакан пакетованого соку, спочатку ви відчуєте прилив гордості, а пізніше – енергії.

Цікавий факт: щоб пережити “цукрову ломку”, потрібно перечекати пару днів.

Так, в перший день у вас пропаде настрій, а солодкого хотітиметься в два рази більше, ніж зазвичай. Але здобувши цю маленьку перемогу, ви помітите, що вам вже не так складно дивитися в бік солодощів, а перепади настрою зійшли на «ні».

Протягом декількох днів тяга до шоколадкам і тістечком буде буквально зводити вас з розуму, і посилати мозку всілякі сигнали тривоги. В крайньому випадку це може привести до депресії.

Але варто знати, що намагаючись “заїсти” смуток, ви ризикуєте знову опинитися на “порочному” шляху. Все це через помилкове твердження, що солодке діє як антидепресант. Але це не відповідає дійсності. Цукор запускає в організмі вироблення кортизолу – гормону стресу, через який багато хто стикається з безсонням і іншими наслідками, що випливають.

Ще зі шкільних часів кожен з нас завчив, що шоколадка перед контрольною роботою – обов’язковий і живильний засіб для мозку. Але мало хто замислюється про те, що надлишок цукру може порушити зв’язок між клітинами мозку і знизити вашу концентрацію. Таким чином, відмова від цукру позитивно вплине на вашу пам’ять і зробить вас більш зібраними.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я