Бурфі – традиційна індійська молочна насолода. Готують її за допомогою тривалого уварювання молока, з додаванням цукру.
Якщо ж у вас не так багато часу, то можна скоротити уварювання, додавши в рецепт сухе молоко. В результаті вийдуть ніжні молочні ласощі зі смаком пломбіру.
Як приготувати
Щоб приготувати молочне бурфі, знадобиться:
- 200 г вершкового масла,
- 200 г цукру,
- пакетик ванільного цукру,
- 225 мл жирних вершків (35% або домашньої сметани)
- 450 г сухого молока (25%).
Оскільки сухе молоко – основний інгредієнт, воно має бути відмінної якості, щоб не зіпсувати смак страви. Зокрема, не повинно містити рослинних добавок, а жирність сухого молока повинна бути не менше 25%, інакше бурфі просто розтечуться.
Для прикраси знадобиться трохи смаженого горіха кеш’ю. Також бурфі обвалюють у кокосовій стружці, можна додати до нього малину, какао, родзинки, на ваш смак.
Спочатку треба розтопити у каструлі вершкове масло. Потім додати весь цукор. Все це гріти, помішуючи до розчинення цукру. Коли він розчиниться у маслі, треба додати жирні вершки. Після закипання суміші варити ще приблизно 5 хвилин.
Потім масу потрібно зняти з вогню та дати їй охолонути до кімнатної температури. Коли вершкова суміш охолола, до неї додаємо порціями натуральне (але не рослинне!) сухе молоко. Далі масу потрібно збити потужним міксером.
У міру додавання сухого молока суміш буде гуснути і стане занадто щільною, тому треба стежити, щоб міксер не перегрівся. Якщо ж додати недостатньо сухого молока, то помадка (бурфі) вийде вязкою і не застигне.
Такий невдалий результат можливий у разі, якщо сухе молоко неякісне. Далі форму треба застелити плівкою, викласти туди збиту вершкову суміш. Потім вирівняти вологою рукою по поверхні.
Далі – поставити помадку в морозильну камеру до застигання. Це займе близько півгодини. Коли бурфі дістали з морозилки, потрібно на поверхні розмітити лінії, по яких нарізатимуться ласощі. На кожен квадрат або прямокутник (на ваш смак) необхідно викласти горіх (кеш’ю, мигдаль або фундук). Причому горіх потрібно трохи втопити в масі.
Для повного застигання ставимо суміш у холодильник, а можна й у морозилку, на ніч. Коли помадка добре застигла, її можна нарізати на порції. Зберігати ласощі також краще в холодильнику.
Ця молочна помадка дуже ситна та смачна.