Усі фахівці та адепти ЗОЖу у світі вже давно оголосили цукру справжню війну, від нього закликають повністю відмовитися та не повертати до раціону за жодних умов. Звичайно, користь для організму в цьому, безсумнівно, є, але іноді так хочеться порцію улюбленого торта або пару шматочків шоколаду. Жорсткі обмеження можуть призвести до зривів, розладів харчової поведінки та багатьох інших неприємностей, тому цукор іноді їсти можна, але робити це слід з особливою обережністю. Розповідаємо, скільки цукру можна їсти, щоб задовольнити потребу у солодкому та не нашкодити здоров’ю.
Правильний цукор
Напевно, вже ні для кого не секрет, що цукор буває натуральним і доданим. Перший міститься у фруктах, меді та інших природно солодких продуктах, другий — додають штучно (в солодощі, випічку, різні соуси і напівфабрикати). Від білого цукру фахівці рекомендують зовсім відмовитися, а вживання десертів, невід’ємною частиною яких він є, — звести до мінімуму. Каву вранці краще випити з ложкою меду, а цукерки замінити, наприклад, фініками. За солодощами ці фрукти не поступаються шоколаду, зате містять клітковину та безліч корисних мікроелементів. Якщо ж дуже хочеться з’їсти десерт, приготуйте його самі, використовуючи замість білого цукру стевію або сироп агави.
Скільки цукру можна їсти за день?
За статистикою в середньому ми перевищуємо денну норму цукру приблизно вдвічі, що не тільки забезпечує 300 зайвих кілокалорій (а отже збільшує ризик набрати вагу), але й може спричинити низку неприємних наслідків для здоров’я. То скільки цукру в результаті можна їсти? Мінімального порога цього значення немає, оскільки цукор необхідним продуктом назвати складно. Організму необхідні вуглеводи, але як їх джерело краще використовувати крупи, овочі та фрукти. Верхня межа – приблизно 25г. на день, але не більше. У ці 25г. входять не тільки солодощі, а й овочі, фрукти, соуси (їх краще готувати самостійно, тому що соус із супермаркету найчастіше забезпечує вас денною нормою цукру за раз).
Звичайно, якщо всі споживані вами за день продукти укладаються в норму за калорійністю, збільшення у вазі вам не загрожує, скільки цукру ви не з’їли б. Але зловживання солодощами може призвести до розвитку різних хронічних захворювань серця, судин та цукрового діабету другого типу, тому що менше ви їсте цукру, тим краще.