...
ГоловнаФітнесВплив фітнесу на здоров'я людини

Вплив фітнесу на здоров’я людини

Підпишіться на нас:

Фітнес – означає підтримувати своє тіло у здоровому стані (від англ. fit – підходити, відповідати). Під фітнесом зазвичай мають на увазі різні програми фізичного розвитку, що включають розвиток сили, гнучкості та витривалості. Безперечно, ці якості необхідні для нормального функціонування нашого організму. Крім того, володіючи фізично активним тілом, ви значно зменшуєте ризик підхопити якусь інфекцію, оскільки разом із фізичною формою зростає і здатність організму протистояти хворобам.

Інше цікавий наслідок гарної фізичної форми – це цілеспрямованість та спокій. Здавалося б, де зв’язок? А він справді існує. Не вдаючись у фізіологічні особливості, можна помітити, що людина зі здоровим тілом здатна адекватніше сприймати реальність і реагувати на різні події. Можливо, це пов’язано з тим фактом, що хороша фізична форма надає впевненості, що, природно, позначається на ставленні до життя.

У більш широкому значенні фітнес – це не лише фізичні вправи, а й ментальні, і навіть правильне харчування. Справа в тому, що ці три компоненти взаємопов’язані: правильне харчування сприяє більш гармонійному фізичному розвитку, що, у свою чергу, позначається на впевненості у собі та життєвій мотивації. Практика додаткових ментальних вправ дозволяє не лише посилити наші позитивні сторони, а й впливає на фізичне тіло, підвищуючи ефективність фітнес-програми.

Як фітнес впливає на наше здоров’я?

Наші тканини та органи потребують руху для підтримки їх правильного функціонування. Активне фізичне життя здатне нормалізувати вагу, усунути більшість (якщо не всі) серцевих проблем і навіть депресію. З іншого боку, чим довше людина залишається у хорошій формі, тим довше його тіло здатне функціонувати, тобто довше жити.

Як підтримувати форму?

Загалом у вас два варіанти:

  • записатися у фітнес-клуб – цей варіант підходить тим, хто не може змусити себе регулярно займатися вправами вдома. Також до переваг цього підходу можна віднести професійне керівництво та допомогу з боку тренерів клубу;
  • займатися самостійно – цей варіант хороший для людей, які можуть самі себе організувати, або для тих, у кого на фітнес-клуби немає грошей; основною перевагою цього типу тренувань є індивідуальний підхід і власний ритм тренування, ідеальний для вас (за умови, звичайно, що ви не лінуєтеся і не напружуєтеся). Також ви плануєте час своїх занять.

Який би вид тренування ви не обрали, головне – це робити попри все. Навіть якщо ви займаєтеся потроху, але регулярно це дасть свої позитивні плоди; проте нерегулярна практика може призвести до розчарування чи навіть травм, тому що тіло не встигає звикнути до постійних навантажень.

Лайф/Здоров'я/Краса

Ще новини:

Чи правда, що силові тренування шкідливі для суглобів і заважають схуднути

Персональний тренер дієтолог Рейчел Макферсон розвінчав популярні міфи про силові тренування в інтерв'ю порталу Yahoo News. Одна з найпоширеніших...

Як зробити ранкову зарядку на всі групи м’язів

Нещодавно вчені провели експеримент: вони виміряли інтенсивність фізичної активності, щоб зрозуміти, чи вибір часу доби впливає на ефективність...

6 нескладних та спокійних тренувань, які швидко спалюють жир

Відомо, що тренування підвищують стресостійкість та витривалість. Тому разом з різними експертами зі схуднення ми підібрали топ-6 системних,...

Як зробити зі звичайного прибирання справжнє тренування: 6 лайфхаків, які все змінять

Пробіжки або заняття в тренажерному залі кілька разів на тиждень - чудовий спосіб залишатися в формі. Але що,...