М’які меблі є важливим елементом інтер’єру, але в них є один суттєвий недолік – вони швидко просідають. Чого не слід робити, щоб меблі не стали непридатними завчасно.
Уникайте надмірної вологості
Зізнайтеся чесно, а ви проливали коли-небудь чай, сидячи на м’якому дивані перед телевізором? Ця ситуація не така вже й рідкісна, тому важливо знати, що робити, якщо сталась така ситуація.
Насамперед необхідно переконатися, що рідина не залишилася всередині сидіння, оскільки це може призвести до псування матеріалу, втрати пружності поролону та іржі пружин через підвищену вологість.
Перераховане, природно, з часом негативно позначиться на щільності сидіння і спричинить появу некрасивих вм’ятин, які не тільки псують зовнішній вигляд меблів, а й погіршують комфорт.
Не використовуйте спирт для очищення меблів
В просторах інтернету можна знайти багато різних лайфхаків про те, як почистити диван, видаляти плями, волосся тощо. Однак не всі ці методи ефективні та безпечні для меблів.
Наприклад, використання засобів на спиртовій основі не рекомендується, якщо сидіння зроблено з поролону, оскільки спирт може сильно розм’якшити оббивку і порушити її структуру. Як результат – утворення вм’ятин на сидінні в майбутньому.
Відмовтеся від парогенератора
Запобігти появі вм’ятин на м’яких меблях не так складно, як може здатися. Одна з головних порад – не використовувати парогенератор та інші пристрої, що працюють за тим самим принципом.
Коли пара проникає всередину дивана або крісла, вона створює зайву вологість, яка може або випаруватися, або застоюватися на тривалий час. В останньому випадку матеріал наповнювача псується, втрачає пружність, і поверхня стає нерівномірною, що призводить до появи вм’ятин.