...
ГоловнаЗдоров'яЯк боротися зі стресом без пігулок

Як боротися зі стресом без пігулок

Підпишіться на нас:

Стрес – це стан психологічного і фізичного напруження організму у відповідь на зовнішній вплив, що носить травмуючий характер. Зрозуміло, що стресові події для кожного з нас можуть бути різними. Потрапляючи в ті самі ситуації, люди можуть абсолютно протилежно на них реагувати. Але ясно одне — без емоційних потрясінь наше життя неможливе. Все, що залишається людині, – змінювати ставлення до подій, вчитися справлятися з емоціями і, звичайно, боротися зі стресом. Як це зробити?

Дихання

Перше, з чого варто почати — запам’ятати правильні методики дихання. Вони допоможуть вам при хвилюваннях будь-якого ступеня: від здавалося б невинної нервозності перед публічним виступом до справді серйозних приводів для занепокоєння.

Варіант перший: повільно робіть глибокий вдих через ніс, затримуйте подих на пару секунд, а потім не поспішаючи видихайте.

Варіант другий: дихайте животом, також повільно вдихаючи та видихаючи. Для зміцнення результату повторюйте заспокійливі фрази.

Правильне харчування

Багато хто з нас має звичку знімати стрес смачною і часто зовсім не корисною їжею. Але ефект від такого імпульсного харчування тимчасовий. Підняття рівня глюкози після солодких та жирних страв лише погіршує ситуацію. Уникайте кофеїну, який посилює серцебиття та збуджує дихальну систему. Підтримайте організм у непростий період – їжте більше овочів, зелені, фруктів, багатих на вітаміни і мікроелементи. А також рибу та морепродукти з омега-кислотами та м’ясо з необхідним білком. Спокуса зірватися на солодощі і борошняне буде велика, але постарайтеся протриматися хоча б тиждень і відразу почнете спостерігати зміни у самопочутті. Енергія та правильне харчування – головна допомога організму.

Спорт

Вчені довели: фізичні навантаження благотворно впливають на звивину мозку гіпокамп, яка, серед іншого, бере участь в емоційних реакціях та механізмах пам’яті. Навіть 10-20 хвилин спортивних вправ активізують цю область та допомагають знижувати напругу. Під час занять ви поступово переключаєте увагу на відчуття в тілі, забуваючи (нехай навіть ненадовго) про негатив. Крім того, організм у такий спосіб розслабляється, навіть якщо вам здається зворотне. Необов’язково відразу виснажувати себе тренуваннями. Досить пробігти в легкому темпі кілька хвилин на вулиці, зробити кілька нескладних вправ на розтяжку, повторювати щоранку елементарну розминку. А якщо займатиметеся на вулиці, ще й подихайте свіжим повітрям – це взагалі ідеально.

Режим дня

Систематичність – основа всього. Згадайте, як молоді батьки привчають до режиму новонароджену дитину. Чим стабільніші будні дитини, тим вона спокійніша, краще спить і розвивається. У дорослих також. Прокидайтеся і лягайте спати в один і той же час – це нормалізує загальне самопочуття і позбавляє безсоння. Їжте щодня в однаковий час – уникайте стрибків глюкози, переїдань і без того зайвого навантаження на організм. Починайте та закінчуйте працювати в один і той же час. Вирішіть, коли ви займаєтеся спортом, коли гуляєте та зустрічаєтеся з друзями. Розпишіть свій день з ранку до вечора і дотримуйтесь цих правил. Так у вас просто не залишатиметься часу на рефлексію на стресові події, неприємні ситуації та самобичування. Коли ви повторюєте щоденні ритуали, нервова напруга послаблюється, здоров’я зміцнюється, і ви вчитеся керувати емоціями.

Подивіться на ситуацію з боку

Психологи часто радять клієнтам подивитися на їхнє життя ніби зверху, з позиції стороннього спостерігача. Давати поради іншим людям та аналізувати їхні дії своїм холодним розумом завжди здається легко. Спробуйте уявити, що ви сказали про свої переживання, якби вони були не вашими, а наприклад, друга. Напевно, побачите все трохи в іншому ключі та з меншим рівнем тривоги та страху.

Ведіть записи

Проживати емоції потрібно не лише у голові. Важливо промовляти їх та виписувати на папір. Спробуйте хоча б один раз викласти все, що ви відчуваєте. Напевно, хоч трохи заспокоїтесь, а ще тверезо оціните ситуацію. Якщо у розмові з кимось, ви ще можете зіткнутися з протилежною думкою чи навіть засудженням, то на папері можете висловити без зайвих сумнівів усе, що хочете. Негативні емоції не варто тримати у собі.

Здоров'я/Краса/Лайф

Ще новини:

Ці симптоми вказують на нестачу заліза в організмі – перевір себе

Дефіцит деяких вітамінів та мінералів у нашому організмі може впливати на твоє самопочуття та вигляд. Зверни увагу на...

Із цим компонентом у складі не можна фарбувати нігті жінкам 40+

Лаки для нігтів містять купу хімічних компонентів зі складними назвами, без яких неможливо досягти яскравого кольору та стійкого...

Які продукти не вживають дерматологи: цей список стане в нагоді кожній дівчині, яка піклується про свою шкіру

Деякі продукти можуть викликати появу прищів та запалень, а також погіршувати стан шкіри при таких захворюваннях, як псоріаз,...

Чому людям похилого віку не варто їсти морозиво: висновки лікарів

Морозиво люблять усі, але не поспішай пропонувати бабусі чи дідусеві зайву порцію — лікарі попереджають, що такі ласощі...