...
ГоловнаЗдоров'я5 звичок, які уб'ють твій мозок до 50 років: позбався їх негайно

5 звичок, які уб’ють твій мозок до 50 років: позбався їх негайно

Підпишіться на нас:

Мозок — найскладніший орган нашого тіла, і він заслуговує на особливу турботу.

“Це може звучати як заїжджена платівка, але коли йдеться про здоров’я мозку, ніщо не замінить правильне харчування, фізичні вправи, достатню кількість сну та зниження рівня стресу”, – говорить доктор медицини Майк Бол.

Овочі та фрукти, м’ясо, птиця та риба, півтори години аеробних вправ на тиждень, головоломки та кросворди – все це допоможе тобі зберегти когнітивні здібності та пам’ять. Але є не лише те, що треба робити, а й те, чого треба уникати.

Недосип

Сон життєво важливий для кожної людини — саме у цей час наш мозок відновлюється. «Старим людям, як правило, потрібно трохи менше сну, ніж молодим — сім-вісім годин замість семи-дев’яти», — пояснює доктор Бол.

Якщо ти постійно недосипатимеш, то станеш забудькуватою і дратівливою. Намагайся дотримуватися графіку сну і не дрімати вдень, відмовся ввечорі від кави і провітрюй спальню – за все це мозок скаже тобі спасибі.

Замкнутість

Можливо, ти про це не знала, але підтримка соціальних зв’язків дуже важлива для здоров’я твого мозку. “Ви можете вибрати будь-який спосіб спілкуватися – наприклад, гуляти з другом або розмовляти по телефону з членами сім’ї”, – пояснює доктор Бол.

Спілкування не просто допомагає розвіятися: як показують дослідження, розширення кола друзів та участь у групових заходах підтримують гостроту розуму та покращує когнітивні функції.

Регулярне вживання алкоголю

Одна з найшкідливіших звичок для твого мозку — вживання занадто великої кількості спиртного: воно значно ускладнює роботу ділянок мозку, які відповідають за пам’ять, рівновагу та мовлення, що, зокрема, підвищує ризик травмування.

Сидячий образ життя

«Якщо ви проводите багато часу сидячи, постарайтеся знайти способи додати більше активності у своє повсякденне життя. Наприклад, займіться домашніми справами або прогуляйтеся під час обідньої перерви», – радить лікар Бол.

Ігнорування стресу

«Стрес може змінити структуру мозку, вбити нові клітини та збільшити ризик психічних захворювань. Ось чому дуже важливо приймати всі ліки, а також обговорювати з лікарем будь-які проблеми з психічним здоров’ям», — пояснює доктор Бол.

Здоров'я/Краса/Лайф

Ще новини:

Ці симптоми вказують на нестачу заліза в організмі – перевір себе

Дефіцит деяких вітамінів та мінералів у нашому організмі може впливати на твоє самопочуття та вигляд. Зверни увагу на...

Із цим компонентом у складі не можна фарбувати нігті жінкам 40+

Лаки для нігтів містять купу хімічних компонентів зі складними назвами, без яких неможливо досягти яскравого кольору та стійкого...

Які продукти не вживають дерматологи: цей список стане в нагоді кожній дівчині, яка піклується про свою шкіру

Деякі продукти можуть викликати появу прищів та запалень, а також погіршувати стан шкіри при таких захворюваннях, як псоріаз,...

Чому людям похилого віку не варто їсти морозиво: висновки лікарів

Морозиво люблять усі, але не поспішай пропонувати бабусі чи дідусеві зайву порцію — лікарі попереджають, що такі ласощі...