Газові котли стоять в багатьох приватних будинках та квартирах. Їх масово використовують для обігріву помешкань. З одного боку — це зручний спосіб користуватися теплом, з іншої — збільшує кількість шкідливих викидів в атмосферу та забруднює її.
Україна прагне вступити в ЄС, а саме там зараз активно обговорюється тема відмови від газових котлів. З 2025 року ЄС більше не буде підтримувати їх придбання, монтаж та експлуатацію.
В планах повністю від них відмовитися в наступні 15 років, тобто до 2040. Це саме стосується котлів, які працюють на основі вугілля. Основна мета полягає в покращенні екології.
Для запровадження відмови від газових котлів рішення повинні погодити міністри всіх країн ЄС. Зокрема, план передбачає, що в найближчі 25 років така реформа допоможе знизити шкідливі викиди від будинків до нульового рівня. Але для цього потрібно ще зменшити використання енергії. План передбачає, що 2030 показник буде зменшено до 16% та до 20% в 2035 році.
Планується ще одне правило для нових будинків, які будуть будуватися в період до 2028 року. Вони повинні бути спроектовані та розроблені таким чином, щоб при зібранні великої кількості людей забруднення повітря залишалося на нульовому рівні.
В ЄС готові піти на поступки щодо відмови від газових котлів виключно для старовинних споруд, ферм, церков та молитовних місць. Зокрема, було прийнято спільне рішення щодо відмови від будівництва станції на вугіллі. Зустріч країн проходило в м. Глазго.
Читайте також:
З 1 квітня 2025 року українців очікує підвищення тарифів на воду
З 1 квітня 2025 року українці отримають додаткову платіжку за газ в багатоквартирних будинках