Чи знайоме тобі відчуття, коли ти прагнеш схуднути, а оточуючі як на зло харчуються тортами і картоплею фрі? Настрій одразу погіршується і хочеться все кинути! Фахівці розповідають, як утриматись від необдуманих вчинків.
Завжди хочеться прискорити процес, створивши великий дефіцит калорій. У результаті в шлунку бурчить і робити нічого не хочеться. Не треба знущатися з себе! Коли ти голодна, в організмі знижується рівень серотоніну і стає важко контролювати негативні емоції. А рівень кортизолу (і стресу разом із ним) зростає.
Впоратися з цим можна, якщо створювати дефіцит калорій поступово. Почни з 50 калорій першого дня, потім знижуй, нехай тіло непомітно звикає. І не намагайся худнути швидше, ніж на кілограм на тиждень.
Не бійся жирів
У жирній рибі, морепродуктах, соєвих бобах та деяких горіхах містяться кислоти омега-3 та омега-6. Якщо організму їх не вистачає, то знову буде поганий настрій. Омега дуже важлива для роботи мозку та імунітету, тому не потрібно боятися «страшних жирів». Якщо тобі зовсім не подобається риба, хоч би пий вітаміни!
Не бійся вуглеводів
Перше, від чого відмовляється багато хто худне, – це вуглеводи. Все вірно, але одна справа — перестати їсти торти, інша — будь-які вуглеводи взагалі. При їх нестачі організм знижує вироблення серотоніну. До того ж відмова від цукру часом схожа на відмову від наркотиків: дуже хочеться, але не можна. І якщо наркотики справді краще не вживати ніколи, то вуглеводам варто дати зелене світло. Але, звісно, в обмежених кількостях.
Не забороняй собі все поспіль
У ситуації, коли довкола тебе їдять морозиво чи п’ють пиво, складно втриматися в рамках. Але якщо ти дозволиш собі невеликий шматок чи келих, світ не перекинеться, а ти не зіб’єшся зі шляху! Звичайно, добре, щоби оточуючі підтримували твоє прагнення, але так буває не завжди. Крім того, солодке можна замінити на чорний шоколад.