...

Зелені чи стиглі: які краще їсти банани насправді

Підпишіться на нас:

Ти колись купувала гроно злегка зелених бананів з думкою: «Нічого, полежать трохи, і можна буде їсти?» Можливо, ти робила велику помилку!

Або ні — все залежить від того, яку користь для здоров’я ти хочеш отримати від продуктів: як пояснює лікар із Великобританії Каран Радж, стиглі та незрілі банани матимуть різний ефект.

Стійкий крохмаль

За словами Раджа, чим зеленіший плід, то більше в ньому резистентного крохмалю, який не розщеплюють ферменти підшлункової залози — завдяки цьому він потрапляє у великий кишечник і стає середовищем для бактерій.

Але це все «щось на науковому». Якщо говорити простіше, резистентний крохмаль не призводить до підвищення рівня глюкози в крові (вона просто не виробляється при його вживанні), тому безпечний для тих, хто стежить за вагою або худне.

Є в нього й інші бонуси: резистентний крохмаль корисний для імунної системи, здатний покращувати роботу кишківника і прискорювати обмін речовин. Хочеш отримати всі ці переваги – не чекай, коли банани дозріють!

Антиоксидант та білки

Коли банан дозріває, пояснює Каран, резистентний крохмаль у ньому перетворюється на прості вуглеводи. Однак в цьому є і свої плюси: чим темніший банан, то більше в ньому антиоксидантів.

“Також у міру дозрівання в бананах збільшується кількість білка, тоді як вміст клітковини та вітаміну А залишається незмінним”, – додає Радж.

Тож коли наступного разу зберешся викинути коричневий банан, подумай, чи не краще зробити з нього смузі. Антиоксиданти, які у ньому містяться, захистять організм від окисних процесів та уповільнять процеси старіння.

Цікаві факти про банани

  • Банани зривають зеленими, тому що вони стають смачними, лише якщо дозрівають у штучних умовах.
  • В Індії банани використовують, щоб спускати кораблі на воду: ними натирають спускову площину — за раз на це йде близько 20 тисяч плодів.
  • Як показали дослідження, всього два банани дають достатньо енергії для напруженого півторагодинного тренування.
  • Один із найкращих способів позбутися похмілля — випити коктейль із молока та банана, додавши трохи меду.
  • Банан – відмінний засіб від печії: він нейтралізує надмірну кислотність і зменшує подразнення, покриваючи слизову оболонку шлунка.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я