Фітнес

Чому ми набираємо вагу взимку: 3 головні причини, про які треба знати

За статистикою, за зиму люди в середньому набирають два-три кілограми. Це може здатися дрібницею, але є одне “але” – далеко не всі потім їх скидають.

Досить нескладних підрахунків, щоб зрозуміти — так можна легко стати важчим на 10 кілограмів лише за три-чотири роки. Як цього уникнути? Для початку давай розберемося, чому взимку ми гладшаємо.

Причина перша: свята

«Не чіпай, це на Новий рік», що плавно переходить у «доїдай, бо пропаде», призводить до того, що ми сильно перебираємо з калоріями, причому не кілька разів, а постійно протягом новорічних канікул. При цьому наш раціон зазвичай дуже далекий від здорового – на відміну від буднів, у ньому різко збільшується кількість висококалорійної та солодкої їжі.

Як показують дослідження, навіть у Європі, де різдвяні свята не такі тривалі, як у нас, а стіл, що ломиться від їжі, не є традицією, люди за час вихідних набирають у середньому 1,35% від своєї маси — це приблизно один кілограм для жінки, що важить 70.

Що робити: стеж за розміром порцій, практикуй усвідомлене харчування, їж більше білка та продуктів з високим вмістом клітковини, пий менше алкоголю, принеси на вечірку корисну страву – так ти зможеш їсти те, що відповідає твоїм цілям зі скидання або утримання ваги.

Причина друга: зниження активності

Погода змінюється, тривалість світлового дня скорочується, обов’язків стає більше – до свят треба закінчити всі справи, купити близьким подарунки та організувати новорічну вечірку. Немає нічого дивного в тому, що ми менше тренуємось та гуляємо. Огляд 26 досліджень, у яких взяло участь 9300 осіб із різних країн, показав, що взимку люди, як правило, ведуть менш активний спосіб життя.

Що робити: дотримуйся свого графіка тренувань, роби випадкові вправи, придумай собі та сім’ї активні розваги на час канікул — це допоможе тобі спалювати калорії.

Причина третя: сезонний афективний розлад

За статистикою, із сезонним афективним розладом стикається кожна десята людина — вчені вважають, що САР може бути реакцією гормональної системи на зменшення кількості денного світла. Симптоми САР — смуток, нестача енергії, надмірна сонливість, а також підвищений апетит та потяг до солодкої їжі.

Що робити: використовуй на 100% все доступне сонячне світло – вдома відкривай штори ширше, в офісі пересядь до вікна, гуляй вдень на свіжому повітрі.

Пасевич Анна

Я - головний редактор сайту ProstoWay. Закінчила Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, філологічний факультет. Працюю з текстами, орієнтуючись на сучасні тенденції та інтереси аудиторії. Вмію створювати якісний та цікавий контент на теми здорового харчування, спорту, психології та одночасно стежу за поп-культурою, модою та б'юті-трендами.

Останні новиники

Дві ефективні вправи від нетримання, циститу та геморою

Проблеми зі здоров'ям можуть почати турбувати в будь-якому віці. Проте після 40 вони починають бути…

4 години тому

Дев’ять продуктів, які можна їсти на ніч при сильному відчутті голоду

Контролювати рівень голоду потрібно в будь-який час доби. Всі знають, що на ніч не рекомендується…

5 години тому

Кардинальні зміни або найпопулярніші короткі зачіски 2025 року

Змінити зовнішність чи внести невеликий апгрейд можна зачіскою. Підрівняти кінці чи «рубанути карешку» — вибір,…

6 години тому

Визначено найстильнішу заміну звичним кедам у 2025 році

Зручні та стильні кеди залишаються в моді, але виникає бажання внести різноманіття в образи та…

7 години тому

Сім звичок, які заважають ефективно скинути зайву вагу

Боротися з зайвою вагою буває не так просто, як розповідають в соцмережах. Іноді цифри на…

9 години тому

Три помилки в образах з сукнями та пальтом, через які втрачається елегантність

Сукні та пальто апріорі асоціюються з елегантністю та витонченістю. Насправді з цими базовими речами можна…

13 години тому