...
ГоловнаЛайфстайлЯк підготувати плодові дерева до зими, щоб у наступному році був добрий...

Як підготувати плодові дерева до зими, щоб у наступному році був добрий урожай

Підпишіться на нас:

Передбачити погодні умови взимку неможливо. А якщо настане сильний мороз, що буде з плодовими деревами та іншими культурами?

Тому варто розібратися, як підготувати плодові дерева до зими.

Подробиці

Огляд

Будь-яка підготовка має починатися з ретельного огляду дерев. Потрібно оглянути кору та всі скелетні гілки. Якщо виявлені заражені, засохлі або поламані гілки, слід видалити їх. Після обрізки рани необхідно закласти садовим варом або іншим дезінфікуючим засобом.

Також слід пошукати місця, де можуть зимувати різні шкідники та комахи. У плодових деревах люблять зимувати:

  • гусениці;
  • пильщики;
  • павутинний кліщ;
  • плодожерка.

Після огляду необхідно знищити всі місця їх перебування. Крім огляду стовбура дерева та гілок, свою увагу слід приділити ґрунту.

У пристовбуровому колі можуть бути небезпечні шкідники, які можуть стати причиною зараження плодових дерев.

Профілактична обробка

Потрібно визначити стан дерев.

Якщо плодові дерева уражені небезпечними грибковими захворюваннями або кількість шкідників стала критичною, профілактичних заходів в такому разі недостатньо.

У цьому випадку слід застосовувати фунгіциди та інші перевірені методи.

Як профілактичні засоби можна виконувати обробку розчином мідного купоросу. Також є народні методи.

Потрібно розуміти, що без профілактичної обробки підвищуються ризики захворювань дерев.

Підготовка до снігопаду

Цей підготовчий етап ігнорують навіть досвідчені дачники. Важливо зрозуміти простий факт: якщо на дереві є тендітні гілки, вони можуть постраждати від снігопаду. Також нерідкі ситуації, коли йде дощ і відразу настають морози, через які відбувається зледеніння.

Тому слід заздалегідь визначитися, які гілки можуть не витримати навантажень. Якщо такі гілки залишилися на дереві, взимку слід зрідка струшувати сніг і стежити за їх станом. Не варто допускати, щоб вони обламались.

Чому необхідна побілка

Багато дачників звикли білити дерева навесні. Побілка виконує декоративну та практичну функцію, яка спрямована на захист від різних шкідників. Але восени побілку виконувати важливіше.

Взимку на плодових деревах можуть залишатися сонячні опіки. Небезпека зимового сонця багатьма ігнорується, а дарма.

Побілка стане надійним захистом. А якщо дерево молоде, досвідчені дачники його білять все. Побілку краще купувати готову, зробити якісний склад у домашніх умовах вкрай складно.

Мульчування пристовбурового кола

Мульчування має починатися з розпушування. Пристовбурове коло потрібно розпушувати до 5 сантиметрів. Велика глибина не має сенсу, плюс підвищується ризик пошкодження коріння дерев.

Як матеріал для мульчування можна використовувати:

  • Перегній.
  • Торф.
  • Компост.
  • Пісок з тирсою.
  • Кору дерев.

Шар мульчі має бути від 10 до 20 сантиметрів. Мульчування необхідно виконати до стійких холодів. Якщо ґрунт промерзне наперед, особливої користі від мульчі не буде.

Вистеляти на пристовбуровому колі листя занадто ризиковано, тому що вони можуть стати джерелом різних захворювань або в них оселяться шкідники.

12 квітня

11 квітня

В тренді

Ще новини:

Як носити цієї весни хіт серед прикрас — сотуар

Прикраси мають особливий шарм, власний почерк в образі. Вони або доповнюють його та роблять візуально багатим, або сприймаються...

Топ-3 аксесуарів для стильних аутфітів в сезоні весна-2025

Аксесуари потрібні завжди. Саме вони роблять його візуально цікавим, вишуканим, іноді неординарним. Навіть базовий образ буде стильним, коли...

Чим замінити незручну сорочку під светром, якщо потрібен білий комір

Один з популярних способів стилізації образу — комбінувати білу сорочку зі светром. Мета полягає у необхідності додати білий...

Три правила від стилістів для бездоганної елегантності в образах

Елегантність асоціюється з витонченістю та вишуканістю. Вони формуються не через брендові етикетки на одязі. Саме одяг може бути...