Освіжати дихання можна – і треба! – з розумом. Не бери в магазині будь-яку жувальну гумку. Краще вивчи упаковки та візьми товар, у якому є цей корисний компонент.
Хочеться освіжити дихання? А може, ти просто звикла жувати жувальну гумку чи ласувати карамельками, щоб заспокоїти нерви чи відволіктися? Від карамелі та льодяників краще відразу відмовитися – заради захисту зубів від карієсу та збереження фігури. А ось жувальна гумка навіть стоматологами дозволена!
При цьому важливо робити ставку на вибір правильної жувальної гумки. Орієнтуватися потрібно не на марку, ціну чи смак, а на склад жуйки. Якщо у складі є ксиліт, ти зміцниш емаль.
Як це працює? Ксіліт підвищує вміст бікарбонатів – іонів кальцію та фосфору – у слині, одночасно зменшуючи кислотність у порожнині рота. За рахунок вироблення похідних кальцію та фосфору в лужному середовищі відбувається ремінералізація емалі. Ось таке комбо!
Головне – не жуй жуйку довше 10 хвилин, щоб не перенавантажувати щелепу. А ще використовуй її тільки після їжі, адже активний процес жування сприяє виробленню шлункового соку. Нам не потрібно провокувати шлунок та апетит: умовних 5-10 хвилин цілком вистачить на виділення кількості слини, достатньої для обмивання зубів.