Приємно проводити дні безперервно за екраном ноутбука, перемикаючись з роботи на перегляд серіалів, і не так просто змушувати себе тренуватися. Є щасливиці, на фігурах яких малорухливий спосіб життя не позначається; однак і для їхнього здоров’я він теж не дуже корисний.
Тим, хто хоче бути у чудовій формі, вчені радять щотижня витрачати 150 хвилин на фізичну активність помірної інтенсивності або 75 на високоінтенсивні вправи. Разом лише 22 хвилини на день, і може здатися, що це зовсім небагато – але тільки до моменту, коли ти намагаєшся влаштовувати хоч і короткі, але щоденні тренування.
Тим, хто надто завантажений, фахівці радять вдатися до допомоги випадкових вправ — вони дозволяють вписати тренування в будь-який навіть найнасиченіший графік.
Що таке випадкові вправи?
Як пояснює лікар-дієтолог, доктор Симона Лаубшер, випадкові вправи – це фізична активність, вплетена в твій день без виділення для неї спеціального вікна. Не треба купувати річний абонемент у спортзал або відводити три вечори на тиждень на йогу — просто виконуй вправи короткими чергами протягом доби, не беручи на себе жодних зобов’язань.
Як пояснює професор фізіології Еммануель Стаматаки, будь-яка діяльність, яка змушує серце битися частіше, має значення. “Використовуйте кожну можливість, щоб прискорити пульс – це ключовий момент, навіть якщо навантаження триває 30 секунд або одну хвилину”, – говорить він.
За словами професора з австралійського державного університету Edith Cowan University Кена Носакі, хоча випадкові вправи і нетрадиційні, вони можуть виявитися навіть кориснішими, ніж звичні нам тренування — краще часто робити нетривалі мережі з вправ щодня, ніж давати собі тривале фізичне навантаження двічі на тиждень. «Це означає, що ви повинні включити до свого порядку якнайбільше рухів замість того, щоб тренуватися лише час від часу», — пояснює він.
Приклади випадкових вправ
Якими можуть бути випадкові вправи? Піднімися сходами замість того, щоб скористатися ліфтом; присідай на кухні, чекаючи, поки закипить чайник; дійди до магазину в швидкому темпі або навіть перейди на 30 секунд на біг підтюпцем; виклич таксі до сусідньої будівлі; маршируй на місці, коли вариш кашу, яка потребує постійного помішування. Хочеш чогось веселого і знімає стрес? Доктор Лаубшер радить купити міні-батут та виконувати протягом дня 100 стрибків, щоб знизити тривогу.
Найголовніше – будь послідовною. Докладай зусиль, щоб рухатися, хай і не такі систематизовані, як тренування в понеділок, середу та п’ятницю, і незабаром помітиш, що почуваєшся краще і стаєш стрункішою.