Всі ми знаємо, що необхідно приймати сонячні ванни обмеженими проміжками і обов’язково користуватися санскрином щоразу, коли ми виходимо на пляж або просто на прогулянку під літнім сонцем. Але, на жаль, іноді ми нехтуємо цими важливими правилами і, логічно, отримуємо сумний результат – сонячний опік. Шкіра червоніє, покривається скоринкою, а в найважчих випадках з’являються пухирі, свербіж, слабкість і головний біль. У такі моменти шкіра потребує особливого догляду, який допоможе впоратися з отриманою від сонця травмою.
- Як тільки ви виявили почервоніння або відчули печіння, відразу йдіть у тінь або прикрийте пошкоджену ділянку шкіри одягом.
- Щоб загальмувати розвиток запального процесу, охолодіть шкіру за допомогою холодного компресу: це може бути змочений прісною водою рушник, гель з алоє (або сік самої рослини) або будь-який охолоджуючий лосьйон (головне — не на спиртовій основі). Також можна прийняти холодну ванну (сильні струмені душу можуть нашкодити і без того травмованій шкірі).
- Нанесіть на обгорілу ділянку крем з пантенолом, екстрактом алоє або будь-яким іншим заспокійливим компонентом, щоб зволожити шкіру. Від засобів на основі олій краще відмовитися – вони створять на шкірі жирну плівку, яка не дасть волозі випаруватися і посилить запалення (це стосується й відомого народного засобу – сметани).
- Після отримання сонячних опіків організм страждає на зневоднення, тому необхідно пити більше рідини: воду або зелений чай. Це прискорить регенерацію тканин та очистить організм від токсинів.
- Не надягайте тісний одяг після отримання опіку: тканина дратуватиме пошкоджену шкіру і може спричинити вторинну інфекцію. Найкращим рішенням на період лікування стануть вільні сукні або модний піжамний костюм з натуральних тканин, які дозволять шкірі дихати – наприклад, бавовни або льону.
- До повного одужання уникайте потрапляння на шкіру прямих сонячних променів. Якщо ж вам потрібно вийти на вулицю під пекуче сонце, обов’язково нанесіть сонцезахисний крем (не на хімічній основі) і оновлюйте його кожні 2 години.
- Найпоширеніша помилка – скрабування шкіри. Якщо зазвичай скраб дозволяє позбутися дрібних лущень, то у випадку з опіком він тільки посилить ситуацію і завдасть травмованій шкірі ще більшої шкоди. Не використовуйте засоби з частинками, що відлущують (навіть м’якими), кислотами, отдушками, лідокаїном і бензокаїном у складі – вони можуть стати причиною подразнення.
- Віддирати шкіру самостійно теж не рекомендується, так як це сповільнить процес відновлення. Щоб швидше позбутися неприємних лущень, частіше зволожуйте шкіру кремом з пантенолом та антиоксидантами (вітамін С або Е).
- Не наносьте на шкіру засоби для макіяжу. Так, обличчя з сонячним опіком виглядає не зовсім привабливим, але варто перечекати цей момент без втручання косметичних продуктів. Тональні засоби або BB-креми можуть посилити запалення та викликати алергічну реакцію, шкіра виглядатиме ще гірше, і відновлення затягнеться надовго.
- Якщо стан погіршився, а на шкірі з’явилися висипи або бульбашки, то обов’язково зверніться до лікаря.