...
ГоловнаЗдоров'я9 ознак, що ти занадто мало їси

9 ознак, що ти занадто мало їси

Підпишіться на нас:

Харчування — один із основних факторів здоров’я людини. Їжа забезпечує нас енергією та речовинами, необхідними для підтримки життєдіяльності. Тому недоїдання – серйозна проблема, яку не так просто помітити. Про те, за якими сигналами можна зрозуміти, що організму не вистачає поживних речовин, докладно розповідаємо у матеріалі.

Ти часто мерзнеш

Щоб підтримувати оптимальну температуру тіла, організму потрібно спалювати певну кількість калорій щодня. Саме тому серед тих, хто недоїдає, багато людей, котрі постійно відчувають холод.

На ці процеси також впливає температура навколишнього середовища. Так, взимку судини звужуються, щоб зберегти тепло, а влітку розширюються. Але дефіцит калорій може спричинити порушення цього процесу. Щоб уникнути можливих проблем, тобі варто навчитися дослухатися до потреб свого організму.

Постійне відчуття голоду

Найочевидніша ознака недоїдання — постійне почуття голоду. Це з тим, що з-за дефіциту калорій змінюється рівень гормонів, які контролюють почуття насичення.

Крім того, недостатнє споживання їжі провокує посилене вироблення кортизолу. Гормон стресу сприяє збільшенню почуття голоду та зростання жирової тканини.

Дратівливість

Постійна дратівливість може сигналізувати про тривожний розлад, нервове виснаження або недоїдання.

Ще в роки Другої світової війни група молодих людей взяла участь в експерименті, організованому вченими з Університету Міннесоти. У ході роботи вони з’ясували, що дратівливість — один із найчастіших симптомів недоїдання.

Свідоме обмеження їжі також може призвести до того, що з часом людина зіткнеться з різкими перепадами настрою. У цьому випадку варто якнайшвидше переглянути своє ставлення до їжі та збагатити раціон корисною їжею.

Ні на що не вистачає сил

Ще одна серйозна проблема, до якої може призвести недоїдання, — занепад сил. Це відбувається через те, що організм не отримує достатньої кількості вітамінів, вуглеводів і мікроелементів, необхідних йому для нормальної роботи.

Щоб цього не сталося, потрібно регулярно харчуватися та вживати більше корисної їжі. Наприклад, рибу, овочі та фрукти, а також кисломолочні продукти. Не варто забувати і про те, як потрібна нашому організму чиста вода.

Випадіння волосся

Звернути увагу на свій раціон варто і у випадку, якщо твоє волосся почало активно випадати. Це може бути ознакою того, що організм не отримує необхідної кількості біотину, заліза, кальцію та інших поживних речовин.

Рясне випадання волосся також може бути ознакою того, що ти недостатньо доглядаєш їх.

Ти не можеш позбутися живота, що випирає

Буває, що навіть стрункі дівчата стикаються з такою неприємністю, як випираючий живіт. У цьому випадку проблема може бути пов’язана з недоїданням.

Через дефіцит калорій в організмі поступово підвищується рівень гормону стресу, який стимулює відкладення жиру в ділянці живота та стегон. Таким чином, організм намагається уникнути загрози виснаження.

Нерегулярний менструальний цикл

Втрата ваги та недоїдання можуть спричинити порушення менструального циклу. Це відбувається через те, що в організмі не залишається сили на те, щоб забезпечувати роботу репродуктивних гормонів.

Щоб налагодити цикл, тобі варто включити до свого раціону більше нежирного м’яса, свіжі овочі та зелень, а також морепродукти та ягоди. Якщо зміна раціону не допомагає у вирішенні проблеми, зверніться за допомогою до фахівця.

Часті хвороби

Проблеми з харчуванням також призводять до того, що організму не вистачає сил для того, щоб боротися із сезонними захворюваннями. Так як він не отримує достатньої кількості вітамінів і мінералів, швидкість обмінних процесів значно знижується.

У цьому збільшується як ризик розвитку захворювань, а й шанс зіштовхнутися з ускладненнями.

Ти відчуваєш труднощі із зачаттям

Коли наше харчування досить убоге, всі калорії, які ми отримуємо, організм змушений витрачати на те, щоб забезпечувати життєво важливі функції. Наприклад, кровообіг, роботу мозку та дихання. Саме тому недоїдання розглядають як одну із проблем, що негативно впливають на репродуктивну функцію. При цьому зіткнутися із проблемою можуть як жінки, так і чоловіки.

Стрічка новин:

Фітнес/Здоров'я/Краса

Ще новини:

Як побороти потяг до солодкого: допоможе цей смачний продукт

Тяга до солодкого – серйозна проблема. Вона може звести нанівець всі зусилля щодо налагодження харчування. Є різні способи...

7 популярних питань про вітаміни: перевір, чи всі відповіді ти знаєш

Про сезонний авітаміноз, «уколи краси» та чудеса комплексного прийому вітамінів групи В знають, мабуть, усі. В цій статті...

Як обійми впливають на сон насправді: дослідження

Всі ми різні: хтось обожнює засинати в обіймах коханої людини, а хтось обличчям до стіни. Вчені все ж...

Чому ми відчуваємо втому після відпочинку на свіжому повітрі і як цього уникнути

Пара годин біля басейну — і вас уже хилить у сон, а якщо провести на свіжому повітрі всі...