...
ГоловнаЗдоров'яОлія, яка спалює жир: або що таке МСТ і як це працює

Олія, яка спалює жир: або що таке МСТ і як це працює

Підпишіться на нас:

Олія МСТ набула своєї популярності порівняно недавно, але вже встигла щільно зміцнитися в раціоні адептів ЗОЖу. МСТ (medium chain triglycerides або середньоланцюгові тригліцериди) – жирні кислоти набагато меншого розміру, ніж у звичайній олії (оливковій, соняшниковій та інших). Завдяки своєму розміру МСТ легко засвоюються організмом, забезпечують його енергією і практично не відкладаються в жирові запаси. Олію МСТ виготовляють з кокосової олії. Приймати його можна у вигляді БАДів або додавати в салатні заправки та броне-каву. Про корисні властивості олії МСТ читайте у нашому матеріалі.

Жироспалювання

Олія МСТ найчастіше використовується як жироспалювач, оскільки вона активно впливає відразу на кілька механізмів зниження ваги. Згідно з дослідженнями, МСТ сприяють вивільненню відразу двох гормонів «ситості» — пептиду YY та лептину. Чим вище концентрація цих гормонів у крові — тим менше ви відчуваєте голод. Тому МСТ рекомендується приймати з ранку, щоб знизити ризик переїдання в наступні прийоми їжі.

Крім того, олія МСТ допомагає контролювати рівень цукру в крові, що також знижує ризик переїдання. Різкі перепади глюкози у крові створюють стрес для організму і стимулюють вироблення гормону «голоду» — греліну, у результаті почуття голоду може мало проходити. Активні речовини МСТ тримають глюкозу під контролем, не даючи її рівню різко підвищуватися або знижуватися.

Як не парадоксально, але жири, що містяться в олії МСТ, сприяють жироспаленню. Молекули МСТ набагато менше молекул інших олій (оливкової або соняшникової), через що організм обробляє їх дещо іншим чином. Він може використовувати МСТ як миттєве джерело енергії, не відкладаючи жирові запаси. Також масло МСТ сприяє спалюванню вісцерального жиру – він знаходиться глибоко під м’язами черевної порожнини та оточує внутрішні органи. Невеликий відсоток такої жирової тканини нам необхідний нормального функціонування організму, та її надлишок може спровокувати запальні процеси і навіть розвиток різних хронічних захворювань.

Робота мозку

Регулярний прийом олії МСТ сприяє підвищенню мозкової активності, оскільки є ідеальним паливом для мозку. Ланцюжок молекул МСТ багатий вуглецем, завдяки чому поживні речовини швидше транспортуються судинами в головний мозок. Це значно підвищує концентрацію та працездатність та покращує пам’ять.

Профілактика хронічних захворювань

Жирні кислоти, що становлять основу МСТ, мають потужну антибактеріальну та протигрибкову властивість. Вони не дають шкідливим організмам проникнути у ваш організм та підтримують здоровий мікробіом. Відповідно до досліджень, регулярний прийом МСТ на 80% знижує ймовірність виникнення захворювань, спричинених бактеріями.

Крім того, МСТ значно скорочує вироблення «поганого» холестерину, що забезпечує ефективну профілактику серцево-судинних захворювань, які вже багато років посідають перше місце у списку причин смерті у всьому світі. Молекули МСТ також підвищують рівень «корисного» холестерину – особливо ефективно вони працюють у поєднанні з лляною олією (про користь льону для організму читайте тут).

Завдяки своїй здатності контролювати рівень цукру в крові, олія МСТ є відмінним засобом для профілактики цукрового діабету 2 типу та багатьох інших гормональних захворювань.

Можлива шкода

Не дивлячись на всі свої корисні властивості олія МСТ, яка приймається в дуже великих кількостях, може завдати організму шкоди. Надлишок МСТ стимулює накопичення жиру у печінці, що у перспективі може призвести до розвитку печінкової недостатності та інших хронічних захворювань.

Рекомендована доза олії МСТ – 2 столові ложки на день. Якщо її не перевищувати, то олія принесе організму винятково користь.

Здоров'я/Краса/Лайф

Ще новини:

Ці симптоми вказують на нестачу заліза в організмі – перевір себе

Дефіцит деяких вітамінів та мінералів у нашому організмі може впливати на твоє самопочуття та вигляд. Зверни увагу на...

Із цим компонентом у складі не можна фарбувати нігті жінкам 40+

Лаки для нігтів містять купу хімічних компонентів зі складними назвами, без яких неможливо досягти яскравого кольору та стійкого...

Які продукти не вживають дерматологи: цей список стане в нагоді кожній дівчині, яка піклується про свою шкіру

Деякі продукти можуть викликати появу прищів та запалень, а також погіршувати стан шкіри при таких захворюваннях, як псоріаз,...

Чому людям похилого віку не варто їсти морозиво: висновки лікарів

Морозиво люблять усі, але не поспішай пропонувати бабусі чи дідусеві зайву порцію — лікарі попереджають, що такі ласощі...