Що буде, якщо вживати зубчик часнику щодня

Підпишись на нас:

Багато лікарів говорять про те, що часник «пахне» здоров’ям. Йому справді приписують безліч корисних властивостей, які давно доведені наукою.

Люди здавна вживали часник у боротьбі з хворобами та їх профілактикою, але, як стверджують фахівці, цим його користь не обмежується. Лікарка-дієтолог Вікторія Радостная розповіла найвагоміші причини, чому вам варто включити часник у свій щоденний раціон.

Ви будете менше хворіти простудними захворюваннями

Часник містить речовину аліцин (саме він надає часнику специфічний запах), противірусні властивості якого підтверджені численними дослідженнями. Було зазначено, що воно здатне зміцнювати імунну систему, стимулюючи синтез Т-лімфоцитів (Т-кілерів), які необхідні для знищення чужорідних агентів, зокрема вірусів.

У дослідженнях використовувався не сам часник, а його екстракти, в яких кількість аліцину була різною, тому сказати, напевно, скільки потрібно з’їдати часнику, щоб зміцнити імунітет, досить складно. Найчастіше це залежить від індивідуальних особливостей травної системи. Загалом 1-2 зубчики часнику на день буде цілком достатньо. Також існують добавки із вмістом ферментованого екстракту часнику. У середньому у таких БАДах міститься близько 800 мг екстракту та близько 1,2 мг аліцину, добова доза якого не нормується.

Важливо: аліцин у великій кількості виділяється при подрібненні часнику. Для того щоб він приніс вам максимальну користь, спочатку роздавіть його, а потім подрібніть.

У вас покращиться стан порожнини рота

А точніше — ви знизите ризик розвитку запальних захворювань ясен або зможете усунути наявні. Як часник працює у цьому випадку? Все дуже просто — у ньому містяться фітонциди, які мають сильну бактерицидну дію. Вони успішно борються з патогенними мікроорганізмами, які стають причиною періодонтитів.

Ви рідше стикатиметеся з алергією

Етилацетат, що міститься в часнику, здатний знижувати виділення білків гістамінів, які утворюються у відповідь на проникнення алергену. Це корисно взяти на замітку тим, хто регулярно стикається із сезонною алергією. Дуже корисно з’їдати зубчик часнику і в разі алергічної реакції, що вже проявилася. Він допоможе знизити інтенсивність її протікання.

Ви надовго забудете про те, що таке молочниця

Сьогодні досить багато жінок стикається з кандидозом. Регулярне вживання часнику допоможе тримати чисельність умовно-патогенної флори під контролем. Летючі фітонциди, що виділяються із подрібненого часнику, згубні для великої кількості дріжджових грибів. Вони також гальмують розмноження бактерій та інших бактерій. Обов’язково включіть часник у свій раціон, якщо ви зіткнулися з факторами, які можуть спровокувати кандидоз: зміною раціону харчування, зміною часових поясів або клімату, стресовою ситуацією.

Ви виглядатимете молодше

Одна з найцінніших властивостей часнику забезпечує дію аліцину – потужного природного антиоксиданту. Вплив на клітини нашого тіла вільних радикалів кисню одна з доведених причин старіння. Достатня кількість антиоксидантів у раціоні дозволить підтримати пружність та гладкість вашої шкіри.

Значно полегшіть життя своєї печінки

Саме цей орган відіграє провідну роль у процесі детоксикації. У печінці відбувається знешкодження різноманітних шкідливих речовин: ксенобіотиків, важких металів, продуктів обміну власного організму. У часнику містяться речовини, які значно збільшують утворення ферментів печінки, що беруть участь у детоксикації.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Стрічка новин

Вчені довели, що садівництво може лікувати розлади сну

У новому дослідженні, пов’язаному зі здоров’ям, було виявлено унікальні...

Не потрібно підгортати, поливати і полоти: як посадити картоплю так, щоб не доглядати за нею

Будь-якому завзятому дачнику напевно буде цікаво дізнатися про існування...

Швидкі огірки в соєвому соусі по-корейськи

Оригінальна, яскрава закуска! Легко готується! Швидкі огірки в соєвому...

Чому шкіра виглядає втомленою і як упоратися з цим

Втомленою називають шкіру, яка виглядає сухою та неживою. Вона...

Ефективний народний засіб обробки кущів смородини від шкідників

Навесні потрібно провести обробку садових культур від шкідників, які...

Городні хитрощі, які допоможуть виростити кріп без парасольок

Городники використовують парасольки кропу, тільки коли починається час зимових...

Жодна кульбаба більше не проросте на ділянці: допоможе хитрий спосіб

Не всі дачники радіють кульбабі на своїй ділянці. Рослина...