...
ГоловнаЗдоров'яЧим шкідливий і корисний інжир

Чим шкідливий і корисний інжир

Підпишіться на нас:

Незабаром настане сезон інжиру. Цей солодкий фотогенічний фрукт давно обзавівся цілою армією шанувальників і цілком виправдано. Крім приємного смаку, інжир має масу корисних для організму властивостей: від профілактики серцево-судинних захворювань до покращення стану шкіри. Про те, чому інжир варто додати до свого раціону (хоча б на час сезону), розповідаємо у нашому матеріалі.

Користь інжиру

Інжир надзвичайно багатий на різні вітаміни і мікроелементи, концентрація яких значно підвищується, якщо фрукт висушити. Проте в такому випадку концентрація цукру і калорійність фрукта зростуть практично в 5 разів, тому фахівці рекомендують все ж таки зупинитися на свіжих плодах.

Інжир – справжня скарбниця міді, яка потрібна для правильного перебігу багатьох процесів в організмі. Вона необхідна для нормалізації метаболізму, утворення нових червоних кров’яних тілець – еритроцитів, виробництва нейромедіаторів та сполучних тканин.

Крім того, солодкий фрукт надзвичайно багатий на вітамін В6 — він допомагає організму розщеплювати білки на амінокислоти, отримувати з них енергію, відіграє важливу роль у здоров’ї нервової системи (особливо когнітивної функції) і здатний уповільнювати процеси старіння (як — ми розповідали тут). У питанні збереження молодості вам також допоможуть антиоксиданти, на які багатий інжир: вони захищають клітини організму від пошкодження вільними радикалами, запобігають появі зморшок та гіперпігментації.

Регулярне вживання інжиру може бути корисним для здоров’я серцево-судинної системи. Багаточленові дослідження встановили зв’язок між вживанням інжиру та зниженням рівня ЛПНГ – «поганого» холестерину. Фрукт багатий на вітамін К, який зміцнює стінки кровоносних судин, перешкоджає їх кальцифікації і забезпечує профілактику утворення тромбів.

Оскільки солодкий фрукт надзвичайно багатий на клітковину, він відіграє важливу роль у здоров’ї ШКТ. Він покращує перистальтику кишечника, стимулює травлення та може забезпечити профілактику деяких захворювань травної системи.

Можлива шкода

Однозначно шкідливих властивостей в інжирі не виявлено, але з ряду причин з ним варто бути обережніше. По-перше, фрукт (особливо в сушеному вигляді) містить пристойну кількість цукру, що може спровокувати різкі стрибки глюкози в крові, а в перспективі підвищити ризик захворювання на цукровий діабет 2 типу. Цікаво, але листя інжиру, з яких заварюють чай, навпаки показали себе як відмінний засіб для контролю цукру в крові.

Крім того, інжир, як і практично будь-який продукт, може викликати сильні алергічні реакції через велику кількість цукру і фруктових кислот у складі. Якщо ви раптом ніколи його не їли, а тут вирішили спробувати – обмежтеся невеликою кількістю та подивіться, як відреагує організм.

Здоров'я/Краса/Лайф

Ще новини:

Ці симптоми вказують на нестачу заліза в організмі – перевір себе

Дефіцит деяких вітамінів та мінералів у нашому організмі може впливати на твоє самопочуття та вигляд. Зверни увагу на...

Із цим компонентом у складі не можна фарбувати нігті жінкам 40+

Лаки для нігтів містять купу хімічних компонентів зі складними назвами, без яких неможливо досягти яскравого кольору та стійкого...

Які продукти не вживають дерматологи: цей список стане в нагоді кожній дівчині, яка піклується про свою шкіру

Деякі продукти можуть викликати появу прищів та запалень, а також погіршувати стан шкіри при таких захворюваннях, як псоріаз,...

Чому людям похилого віку не варто їсти морозиво: висновки лікарів

Морозиво люблять усі, але не поспішай пропонувати бабусі чи дідусеві зайву порцію — лікарі попереджають, що такі ласощі...