Помідори дозріли, а можливість придбати соковижималку — ні? Не біда, якщо у вас є звичайна м‘ясорубка або блендер. Томатний сік вийде неймовірно смачним, якщо зробити його, користуючись нашими порадами.
Подробиці
1. Для соку обирайте стиглі плоди: це вплине і на колір, і на смак. З недозрілих помідорів сік буде кислим та блідим на колір. Якщо вибрали помідори завчасно, то дайте їм 2-3 дні поніжитися на сонці і лише тоді беріться на сік.
2. Томатний сік вийде ідеальним по консистенції, якщо помідори відправити у м’ясорубку (дрібна насадка) або у блендер. Насіннячко на смак не вплине, оскільки у томатів воно не має гіркий присмак. Але якщо ви хочете позбутися їх, то просто томатну масу пропустіть через сито. Це не займе багато часу.
3. Варіть томатний сік без спецій та солі. Це збереже натуральний аромат помідорів. Сіль — за бажанням — можна додати при споживанні, а от 1 ст.л. цукру на 5-6 літрів соку може вдало покращити смак.
4. Варити томатний сік варто на маленькому вогні. Довели до кипіння, додали цукор (якщо дуже хочете, то й спеції — на смак) — і відразу у ретельно вимиті банки. Можна без стерилізації. Перевірено на багаторічному досвіді.
Готуйте домашній томатний сік вдома і нехай взимку вам буде смачно згадувати літо!