Господині заготовляють щонайменше 20 банок таких помідорів, але до весни вони всі «розходяться». Рецепт простий, проте є кілька нюансів, які слід враховувати у процесі приготування.
Вибір помідорів
Томати беруть щільні та м’ясисті. Відсівають переспілі, м’які та надто соковиті. Перед приготуванням плоди ретельно миють і витирають насухо.
Покрокове приготування
- На помідорах вирізають ділянку, де був хвостик. Потім плоди розрізають на дві частини.
- Банки та кришки стерилізують в обов’язковому порядку. У стерилізовані ємності викладають помідори та заливають кип’яченою водою. Важливий момент: рідина повинна бути охолола, кімнатної температури, ніякого окропу.
- У банки кладуть лише помідори – без солі, спецій та оцту. Ємності накривають кришками та ставлять у каструлю для повторної стерилізації. На дно посуду кладуть рушник. Банки заливають теплою, але не гарячою водою, інакше ємність може луснути. Об’єм рідини – до верху банок.
- Каструлю з банками ставлять на вогонь і після закипання тримають ще 15-17 хвилин. Але якщо обсяг ємностей становить 0,5 літра, то час скорочують до 10-12 хв. Важливий момент: помідори важливо не переварити, адже цей рецепт має на меті зберегти томати максимально свіжими до зими.
- Після стерилізації банки щільно закручують кришками, перевертають, щоб переконатися в герметичності.
Ще один важливий нюанс: банки не укутують. Після охолодження ставлять у прохолодне місце для зберігання. В ідеалі – льох. Вони можуть зберігатися і в кухонній шафі, але найкращий результат досягається все ж таки в льоху.