Якою б прекрасною не була каструлю та сковорода з антипригарним покриттям, але чавунний посуд буде залишатися класикою та вибором номер один. Причина досить проста та зрозуміла: їжа готується краще, смачніше та температурний режим підтримується на стабільному показнику. Особливостей використання на кухні чавунного посуду потрібно дотримуватися. В такому випадку ви зможете попередити потребу його передчасної заміни.
Що не можна готувати в чавунному посуді
Є категорія продуктів, яка псує антипригарний шар та безпосередньо сам матеріал. Найперше не рекомендується готувати кислі страви. Мається на увазі ті, в складі яких є цитрусові, вино, оцет, томати. Вони містять кислоти, які агресивно взаємодіють з чавуном. Окрім того, страви можуть набути металічного присмаку. Чавун швидше почне вкриватися іржею. На крайній випадок посуд потрібно ретельно промащувати олією, а ще не залишати в ньому стояти страви з кислими компонентами.
Не рекомендується готувати молочні продукти. Мова йде про йогурти, вершки, а також молоко. Все досить просто: молоко швидко пригорає, а кефірні продукти руйнують чавунний матеріал. Подібні продукти краще готувати в емальованому посуді.
Риба також входить в категорію продуктів, які не рекомендується готувати. Чавунний посуд швидко вбирає її запах. Досить складно потім його позбутися. Якщо вже й треба посмажити рибу, є два варіанти: сковорода повинна бути сильно розігріта або прокладайте пергамент та смажте на ньому.
Читайте також: