Целюліт викликає неоднозначні почуття. Про нього сперечаються, намагаються виправдовувати та одночасно обурюються його появою. В загальному, целюліт властивий всім жінкам. Він — не патологія, а нормальний стан шкіри незалежно від статури тіла. Єдиний нюанс — целюліт апріорі не може бути естетичним. Так вважає 90% жінок. Змиритися з ним чи діяти та покращити стан шкіри — особистий вибір, але спробувати варто.
В якому віці з’являється целюліт
Нерівності на шкірі стають виразними у 20-25 років, хоча є багато випадків, коли і підлітки в 14-15 років стикаються з цією проблемою. Факторами виникнення можуть бути: генетична схильність, зміна гормонального фону, стреси, порушення харчування, вживання шкідливих продуктів, газованих напоїв, відсутність фізичних навантажень. Причини у всіх однакові, незалежно від віку — в 15-20 чи в 40 років.
Популярні методи боротьби з целюлітом
Нерівність шкіри провокує локальне збільшення функціональних кліток. Це проявляється появою опуклостей, впадинами, що створює вигляд, так званої, «апельсинової шкірки». В домашніх умовах з нею можна боротися. Ефективними вважаються наступні засоби від целюліту та методи:
- регулярне використання скрабів та пілінгів;
- антицелюлітний масаж спеціальною щіткою або масажером;
- процедури обгортання проблемних ділянок для зменшення об’ємів;
- дарсонвалізація для впливу на жирові накопичення;
- розігрівальні креми для виведення зайвою вологи.
Кожен з цих пунктів може використовуватися окремо чи в комплексі. Виключно одного та єдиного методу боротьби не існує. Потрібно пробувати та дивитися на дію. Ефект з’являється з часом. Його виразність залежить не тільки від регулярності скрабування, обгортань, масажування, але й від дотримання дисципліни харчування та спортивних навантажень. Чарівної таблетки не існує, а ефективні засоби боротьби з апельсиновою шкіркою на стегнах, боках, животі є.
Особливості антицелюлітних методів
Метод дарсонвалізації рекомендується застосовувати щодня по 10-15 хвилин протягом місяця. За цей час можна буде побачити перші позитивні зміни. Періодично курс процедур треба повторювати.
Ефективність доводять обгортання з антицелюлітними засобами. Рекомендується робити процедури курсами. Один курс становить 10 процедур: по 2-3 рази на тиждень. Для них використовують засоби на основі солі, меду, кави, глини. Подивіться жіночий онлайн-журнал EVA Blog з оглядами на популярні креми, гелі, сироватки та лосьйони.
Антицелюлітний масаж сухою щіткою в домашніх умовах — альтернатива салонним процедурам. Бюджетно та ефективно. Вибирайте щітку з натуральних матеріалів. Це може бути щетина з кабана або кактусове волокно Тампіко з м’яким абразивним ефектом.
Доповнити процедури допоможуть антицелюлітні креми. Їх дія направлена на покращення мікроциркуляції та зменшення жирових відкладень. Вибір крему залежить від особливостей шкіри. Для чутливої потрібні засоби з м’якими формулами, для схильної до жирності — легкі лосьйони з високим ступенем вбирання в шкіру, для сухої — зі зволожувальними компонентами (гіалуронова кислота, олії). Ефективними компонентами для боротьби з нерівностями спеціалісти називають кофеїн, зелений чай, екстракти водоростей, хвоща, звіробою, кінського каштана, ефірні олії.
Висновок
З целюлітом можна ефективно боротися в домашніх умовах. Запорука успіху полягає у регулярності застосування вибраних засобів. Здоровий спосіб життя прискорить покращення стану шкіри, тому все працює в комплексі. Піклуйтесь про себе, бо кожна жінка прекрасна.