...
ГоловнаЛайфстайлЯк позбутися тяги до борошняного

Як позбутися тяги до борошняного

Підпишіться на нас:

Проблема тяги до борошняного дуже поширена, проте мало хто знає, як із нею боротися. Свіжоспечені круасани і булочки з корицею здатні одурманити будь-кого і змусити забути про шкоду, регулярне вживання яких завдає організму. У нашому матеріалі розповідаємо про те, чому борошняне все ж таки варто обмежити і як правильно це зробити.

Чому борошняне варто обмежувати?

Перша і найбанальніша причина — ризик легко набрати вагу. Будь-яка випічка, виготовлена ​​з обробленого білого борошна, — це справжня вуглеводна бомба. Булочки та торти при високій калорійності практично не мають поживної цінності, а значить – вже буквально за годину ви знову захочете їсти. Часте вживання випічки створює профіцит калорій (коли ви їсте більше, ніж встигаєте витратити), через що ми набираэмо вагу.

На стані шкіри поїдання випычки теж позначається не найкращим чином. Цукор, що міститься в солодкій випічці, провокує підвищену вироблення інсуліну, дисбаланс бактерій в кишечнику, неправильний розподіл жиру. Внаслідок чого на обличчі виникають акне, зморшки, набряки, шкіра стає в’ялою, а колір обличчя – тьмяним.

Ще одна причина: велика кількість вуглеводів провокує стрибок цукру у крові. Після підйому рівень глюкози різко йде на спад, через що до вас повертається почуття голоду та падає настрій. Якщо такі перепади стають регулярними, підвищується ризик розвитку серцево-судинних захворювань та цукрового діабету 2-го типу.

Як це зробити?

Якщо ви не уявляєте свого життя без борошняного, робити перші кроки буде важко. Для початку дієтологи рекомендують скласти власний рейтинг випічки, розподіливши в ньому вироби в залежності від того, наскільки ви їх любите. Від усього, що йде нижче за третій пункт, варто відмовитися зовсім. «Улюбленці» мають право на місце у вашому раціоні, але їсти їх варто не частіше 2-3 разів на тиждень та в обмежених кількостях.

Звичайно, різко обмеживши себе в улюблених ласощах, ви відчуєте, що потяг до борошняних виробів знову посилився. Намагайтеся їсти більше фруктів, овочів та цільнозернових продуктів. Вони теж містять вуглеводи, але ще багаті на вітаміни і мінерали і не завдадуть організму шкоди.

Крім того, намагайтеся стежити за режимом сну. Хронічні недосипи активізують вироблення гормону голоду греліну і посилюють потяг до високовуглеводної їжі – з неї організму легше отримати енергію.

Те саме стосується стресу. Звичка заїдати стрес випічкою лише посилює ситуацію, оскільки глютен (який у цій випічці міститься) ще більше підвищує рівень тривожності. Докладніше про зв’язок тривожності та вживання глютена ми розповідали тут.

Ще одне важливе правило – поміняйте своє ставлення до даного обмеження. Сприймайте відмову від випічки не як обмеження, а як турботу про себе.

В тренді

Ще новини:

Три модні помилки, які додають фігурі +10 кг

Подивитися на відображення в дзеркало та не зрозуміти, чому там видно в плюсі кілограми, яких насправді немає. Такий...

Два модних способи заправити светр в тонку спідницю

Поєднання светра та тонкої спідниці є одним з найкращих для створення стильного образу. Стилісти пропонують кілька способів, яким...

Чотири корисних звички для покращення повсякденного стилю

Мати гарний вигляд хоче кожен, але не всі приділяють цьому достатньо уваги. Відчуття стилю, як довгі вії, —...

Як виглядати стильно, статусно та дорого: поради від стилістів

Потреба змінити образ може бути продиктована різними потребами, але не будемо вдаватися в деталі. В кожної людини свої...