Плоди бузини, дрібні, блискучі, кисло-солодкі на смак, дозрівають в серпні-вересні. Вони дуже корисні для профілактики застуди та грипу, мають сечогінні, жарознижувальні, потогінні, проносні та заспокійливі властивості. Тому треба не пропустити сезон і заготовити цю цілющу ягоду.
Подробиці
З плодів можна зварити варення, перетерти з цукром, зварити сік, желе, висушити.
Щоб зварити варення, треба 1 кг стиглих митих ягід всипати в цукровий сироп (800 г цукру на 200 мл води), варити на повільному вогні до готовності.
Для зберігання соку потрібно у свіжий нектар додати 20 відсотків горілки або 40 процентів меду. Ще один спосіб – змішати з цукром в пропорції 1:1. Вживати такі ліки по 1 ст. л в день після їди. Прекрасно зміцнюють судини, виводять токсини та шлаки.
Желе приготувати можна, якщо до 1 кг соку додати 1 кг цукру, довести до кипіння, розлити в стерилізовані банки, а потім пастеризувати при температурі 90 градусів 15-20 хв.
Сушать бузину на свіжому повітрі, розклавши тонким шаром на папері, а потім закінчивши процес у духовці при температурі 60-65 градусів.
Бузину можна додавати в компоти, в соки й вина для красивого кольору. Як бачите, бузина варта того, щоб не проходити повз неї.