Коли звучить слово «жир», виникає безліч думок про найстрашніше — зайву вагу. За незнанням чи нерозумінням, при бажанні зробити раціон здоровим, скинути пару зайвих кілограмів починають безжалісно викреслювати зі свого життя та харчування всі жири. Дієтологи пояснили, що повністю забирати жири з раціону не можна. Вони потрібні організму для правильної роботи. Читайте в статті, які саме з них незамінні та корисні.
Пальмітинова жирна кислота. До неї ще треба додати стеаринову. Обидві жирні кислоти входять в склад стінок клітин. Логічно, що при дефіциті виникнуть проблеми, які стануть причиною погіршення стану шкіри. Джерелами постачання в організм є какао-масло, вершкове масло, жир оселедця, тваринний жир.
Капронова, капринова та каприлова жирні кислоти. Без них не буде зниження ваги тіла. Сильний дефіцит може призвести до появи судом, молочниці. А ще ці жирні кислоти допомагають боротися із запаленнями в кишківнику. Джерелом жирних кислот цього типу є: молоко корови та кози, кокосове масло, арахісова олія.
Омега-3. При дефіцитах не буде відбуватися ефективне спалювання вуглеводів та жирів. Омега-3 допомагає контролювати вагу. Здоров’я серця, хороша пам’ять, імунітет, гарна шкіра, нігті, волосся — це все про омега-3. Міститься в лляній олії, волоських горіхах, печінці тріски та жирній рибі.
Лецитин. Гладка шкіра та її зволоженість, формування нейронних зв’язків — це все про участь лецитину в усіх процесах. Джерелом лецитину є авокадо, ікра, яловичина, гречка.
Олеїнова жирна кислота. Потрібна організму захисту від вільних радикалів, які атакують печінку та нирки. Також захищає від атеросклерозу та високого холестерину. Міститься в мигдалевій, оливковій. кунжутній та арахісовій оліях.