У літній сезон ймовірність появи набряків підвищується, тому слід дотримуватись заходів проти затримки зайвої рідини в організмі. Для цього не обов’язково відмовлятися від більшості звичних речей. Іноді досить звернути увагу до ці неочевидні чинники.
Літня набряклість практично неминуча. У спеку кровоносні судини розширюються, і у венах і капілярах накопичується зайва рідина. Тому в літній сезон особливо важливо стежити за станом організму та попереджати появу застійних явищ, пов’язаних із способом життя. Це допоможе комфортно почуватися, не відмовлятися від відкритого одягу та взуття і не дивуватися своєму відображенню в дзеркалі. Все-таки іноді набряки можуть раптово додати навіть кілька зайвих кілограмів!
До золотих правил профілактики набряклості слід віднести споживання достатньої кількості чистої води (у всіх воно різне), зниження кофеїновмісних напоїв у раціоні та підвищення рівня щоденної активності. Але є й більш неочевидні способи боротьби з набряками, які є гарною підмогою стандартним правилам.
Більше готуй вдома
Основна причина затримки води в організмі спеціаліти називають велику кількість спожитого натрію. Натрій міститься практично у всіх продуктах харчування. Але в ультрапереробленій магазинній їжі та стравах, які ми замовляємо у ресторанах та кафе, його набагато більше, ніж у домашній їжі – адже ми не можемо контролювати, скільки солі додається до таких продуктів.
До того ж, роблячи ставку на домашнє харчування, ти можеш збільшити кількість продуктів з високим вмістом калію в раціоні.
«Баланс калію та натрію дуже важливий. Якщо в організмі недостатньо калію, рівень натрію підвищується, що затримує рідину та викликає відчуття розпирання живота. Рекомендована добова норма калію становить від 2500 до 2900 мг, до продуктів із високим вмістом цього мікроелементу можна віднести банани, апельсини, зелень, персики, гарбуз», — пояснює лікар-дієтолог Джесіка Кордінг.
Промивай консервовані продукти
Цей пункт також пов’язані з підвищеним рівнем натрію. Багато консервантів робляться на основі натрію, тому квасолю, кукурудзу, горошок та інші продукти зі банок варто промивати — якщо це не має критичного впливу на їхню текстуру та смак.
Додай до раціону натуральні діуретики
Сечогінні препарати варто приймати лише під наглядом лікаря і не на постійній основі, адже це може сильно вплинути на функціонування організму. А ось натуральні діуретики корисні при боротьбі з набряками та мають мало протипоказань до вживання.
Лікар Кординг радить додати до раціону наступні продукти з сечогінним ефектом: спаржа, артишок, крес-салат. Не гірший ефект мають і звичайні огірки, тому їх варто додати обов’язково до раціону.
Рухайся після їжі
Сидячий спосіб життя провокує застійні явища, а час на спорт вдається викроїти не завжди — особливо якщо стався черговий завал на роботі. Тому до правил боротьби з набряком слід підключити хоча б 10-15-хвилинні прогулянки після їжі. Це допомагає прискорити травлення та покращити обмінні процеси в організмі, які безпосередньо впливають на появу набряків та затримку рідини.
Додай у розклад легкі кардіо-навантаження
Силові тренування дозволяють схуднути та зміцнити м’язи, але можуть затримувати воду в організмі та в короткострокових періодах підвищувати вагу. Тим часом кардіо прискорює травлення, метаболізм та мікроциркуляцію кровоносних судин – і загалом допомагає підвищити витривалість.
В ідеалі кардіо-навантаження слід поєднувати із силовими тренуваннями. З кардіо можна розпочинати своє домашнє заняття, обравши 10-20 хвилинний комплекс під бадьору музику на YouTube. А можна походити швидким кроком на свіжому повітрі хоча б хвилин 30.