5 шкідливих продуктів, які ти вживаєш щодня

Підпишіться на нас:

Сьогодні інформаційний простір переповнений величезною кількістю різних рекомендацій щодо харчування. Люди плутаються і часом не знають, що, як і коли все ж таки їсти. Наслухавшись порад, вони впроваджують постійно нові харчові звички, змінюють раціон, сідають на різні дієти. Людям здається, що це так вони виявляють любов та турботу до себе, але зрештою виявляється, що займаються самообманом.

Вартість виробництва продукту та його реклами – ось що часто стоїть за маркетингом, який намагається вплинути на наш вибір. Це призводить до формування неправильних харчових звичок та негативно впливає на наше здоров’я. Тому важливо розуміти, що є дійсно корисним, а що – лише ілюзія.

Про продукти, які здаються корисними, але мають приховані пастки, розповіла експерт, Лілія Зейдан – експерт з оздоровлення організму та харчування, автор методики корисного голодування та біохакер.

Фруктовий фреш

Часто цей напій вважається частиною здорового раціону. Багато людей вважають його корисним, бо він наповнений вітамінами і дарує енергію. Але це стереотип, що свіжий сік – найкращий початок дня.

У свіжовичавленому соку може бути стільки ж цукру, як у солодкому газованому напої: 300-320 грамів яблучного соку містять приблизно 36 грамів нерафінованого цукру. Це може призвести до стрімкого підвищення рівня глюкози, викиду інсуліну, переїдання протягом дня та накопичення надлишкового жиру.

Готові соуси, кетчуп, майонез

У кетчупі часто багато доданого цукру, приблизно 25% загальної маси. Виробникам вигідно використовувати цей дешевий інгредієнт, заміняючи дорожчі, наприклад, томати. Іноді на етикетці написано, що продукт без цукру, проте в ньому може бути кукурудзяний сироп з великою кількістю фруктози. Інші токсичні компоненти також можуть бути присутні: глютен, консерванти, покращувачі смаку, барвники.

Всі ці складники негативно впливають на шлунково-кишковий тракт та імунну систему, що призводить до частих захворювань, переїдання та проблем з вагою.

Дієтичні хлібці

Більшість людей вважають, що зернові хлібці – це здоровий вибір. Виробники часто переконують, що це дієтичний продукт, який сприяє підтримці фігури.

Проте, наприклад, рисові хлібці мають дуже високий глікемічний індекс – у півтора рази вищий, ніж у цукрі. Постійне вживання такої їжі може призвести до харчових залежностей, ожиріння та інших проблем.

Швидкі сніданки

Це готові каші та мюслі, які часто рекламуються як продукти для здорового харчування. Вони можуть містити цукор, прихований під іншими назвами, а також шкідливі трансжири, здатні провокувати рак.

Червоне вино

Сьогодні більшіть людей вважають, що келих червоного вина щодня – це спосіб зняти напругу та містить антиоксиданти. Але варто пам’ятати, що алкоголь негативно впливає на організм у будь-якій кількості і не розслаблює, а навпаки, стимулює стрес.

Кількість корисного ресвератролу в вині дуже мала: щоб отримати добову норму, потрібно випити 190 пляшок. Тобто, червоне вино – це ще один маркетингова хитрість, спрямована на споживача.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я