...
ГоловнаЛайфстайлЩо буде, якщо відмовитись від м'яса

Що буде, якщо відмовитись від м’яса

Підпишіться на нас:

Багато хто вигадує собі різні способи відмовитися від м’яса — переходять на овочі, бобові, соєві продукти. Навіть почали вирощувати штучне м’ясо. Але дієтологи не рекомендують виключати м’ясо з раціону.

За словами фахівців, відмова від м’яса призводить до дефіциту багатьох важливих елементів. Тут вам і вітаміни, через брак яких зростає ризик розвитку інсульту, жирні кислоти омега-3, креатин, холестерин, йод, фосфор, кальцій.

Дефіцит заліза харчового походження та вітаміну В12 (у рослинах ви його взагалі не знайдете) може призвести до анемії та полінейропатії – множинного ураження периферичних нервів. Через це порушується чутливість кінцівок (як наслідок – хода), знижуються рефлекси, з’являються мляві паралічі, трофічні та вегетосудинні розлади.

Ще один вітамін, якого немає в рослинах та овочах, — D. Так само, як і кальцію. Це відразу два фактори втрати кісткової маси та остеопорозу. При цьому вегетаріанці, які вживають рибу і молочку, цієї проблеми не мають.

— Крім того, нам таки потрібен «поганий» холестерин із тваринної їжі, наприклад, для синтезу статевих гормонів. Близько 70% холестерину синтезується в організмі, 30% має надходити з їжею, — стверджують нутриціологи. — У жіночому організмі нестача жирів викликає передчасну менопаузу, що також асоціюється з ризиком остеопорозу та патологічних переломів.

Овочі та бобові здатні замінити м’ясо лише частково. Тут входить у гру елементарна арифметика: у м’ясі міститься 20–40% білка, а бобових і овочах — від 3 до 10%. Порівняною з м’ясом кількістю білка можуть похвалитися хіба що горіхи та соя. Але білок, що міститься в них, засвоюється гірше. Для перетравлення та засвоєння продуктів рослинного походження організму потрібно більше зусиль, тоді як енергія та життєво важливі елементи, що надходять з м’ясом, швидко включаються до обмінних процесів. Крім того, рослинна їжа містить фітин, таніни, харчові волокна та інші речовини, що пов’язують корисні поживні елементи.

— Хоч би що говорили про можливість замінити м’ясо як джерело білка бобовими, цей варіант з різних причин підходить не кожному. До того ж, саме тваринний, а не рослинний білок — основний структурний елемент усіх тканин людського організму. Особливо важливо наявність тваринного білка в раціоні у дітей, а також вагітних і жінок, що годують, так як він виконує функції будівельного матеріалу. Сучасна наука вважає нормою співвідношення тваринного та рослинного білка в раціоні людини 50 на 50. Незбалансоване харчування негативно позначається на здоров’ї і може призвести до виникнення не тільки анемії, а й захворювань шлунково-кишкового тракту, до частих застуд та інших проблем зі здоров’ям.

За словами фахівців, норма споживання червоного м’яса, що рекомендується, — 148 грамів на день. У перекладі на нормальні порції один-два рази на тиждень. Людині у віці 18-40 років (без зайвої ваги та травних проблем) потрібно 40-50 г тваринного білка на добу. Для людей похилого віку цей показник становить 30 грамів, а для дітей — від 20 до 35. Враховуючи, що у 100 грамах м’ясних волокон міститься 14–25 грамів білка, можна розрахувати й норму споживання м’яса.

Здоров'я/Краса/Лайф

Ще новини:

Які моделі мунбутів актуальні на зиму 2025 і як їх стилізувати

Не те щоб це величезний новий тренд, ні, мунбути оселилися в наших гардеробах досить давно. Вони можуть комусь...

Нейл-стилісти продемонстрували альтернативу лаку для нігтів на сезон весна-літо 2025

Нові колекції стильного одягу потребують нових підходів до вибору аксесуарів та прикрас. На наступний 2025 рік дизайнери запропонували...

Три поради від стилістів, як виглядати модно та струнко

Одяг може допомогти візуально виглядати стрункіше, а може зробити і зовсім навпаки, надавши фігурі непотрібних акцентів. Щоб цього...

Як вибрати і де купити модні шкіряні штани на зиму, які підійдуть до всього

До вибору штанів на холодний сезон важливо підійти відповідально. Адже важливо, щоб вони не тільки сиділи по фігурі...