...

Що буде, якщо відмовитись від м’яса

Підпишіться на нас:

Багато хто вигадує собі різні способи відмовитися від м’яса — переходять на овочі, бобові, соєві продукти. Навіть почали вирощувати штучне м’ясо. Але дієтологи не рекомендують виключати м’ясо з раціону.

За словами фахівців, відмова від м’яса призводить до дефіциту багатьох важливих елементів. Тут вам і вітаміни, через брак яких зростає ризик розвитку інсульту, жирні кислоти омега-3, креатин, холестерин, йод, фосфор, кальцій.

Дефіцит заліза харчового походження та вітаміну В12 (у рослинах ви його взагалі не знайдете) може призвести до анемії та полінейропатії – множинного ураження периферичних нервів. Через це порушується чутливість кінцівок (як наслідок – хода), знижуються рефлекси, з’являються мляві паралічі, трофічні та вегетосудинні розлади.

Ще один вітамін, якого немає в рослинах та овочах, — D. Так само, як і кальцію. Це відразу два фактори втрати кісткової маси та остеопорозу. При цьому вегетаріанці, які вживають рибу і молочку, цієї проблеми не мають.

— Крім того, нам таки потрібен «поганий» холестерин із тваринної їжі, наприклад, для синтезу статевих гормонів. Близько 70% холестерину синтезується в організмі, 30% має надходити з їжею, — стверджують нутриціологи. — У жіночому організмі нестача жирів викликає передчасну менопаузу, що також асоціюється з ризиком остеопорозу та патологічних переломів.

Овочі та бобові здатні замінити м’ясо лише частково. Тут входить у гру елементарна арифметика: у м’ясі міститься 20–40% білка, а бобових і овочах — від 3 до 10%. Порівняною з м’ясом кількістю білка можуть похвалитися хіба що горіхи та соя. Але білок, що міститься в них, засвоюється гірше. Для перетравлення та засвоєння продуктів рослинного походження організму потрібно більше зусиль, тоді як енергія та життєво важливі елементи, що надходять з м’ясом, швидко включаються до обмінних процесів. Крім того, рослинна їжа містить фітин, таніни, харчові волокна та інші речовини, що пов’язують корисні поживні елементи.

— Хоч би що говорили про можливість замінити м’ясо як джерело білка бобовими, цей варіант з різних причин підходить не кожному. До того ж, саме тваринний, а не рослинний білок — основний структурний елемент усіх тканин людського організму. Особливо важливо наявність тваринного білка в раціоні у дітей, а також вагітних і жінок, що годують, так як він виконує функції будівельного матеріалу. Сучасна наука вважає нормою співвідношення тваринного та рослинного білка в раціоні людини 50 на 50. Незбалансоване харчування негативно позначається на здоров’ї і може призвести до виникнення не тільки анемії, а й захворювань шлунково-кишкового тракту, до частих застуд та інших проблем зі здоров’ям.

За словами фахівців, норма споживання червоного м’яса, що рекомендується, — 148 грамів на день. У перекладі на нормальні порції один-два рази на тиждень. Людині у віці 18-40 років (без зайвої ваги та травних проблем) потрібно 40-50 г тваринного білка на добу. Для людей похилого віку цей показник становить 30 грамів, а для дітей — від 20 до 35. Враховуючи, що у 100 грамах м’ясних волокон міститься 14–25 грамів білка, можна розрахувати й норму споживання м’яса.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я