Як пояснити 10 найчастіших захворювань з точки зору психосоматики: чому болить голова та живіт

0
Як пояснити 10 найчастіших захворювань з точки зору психосоматики: чому болить голова та живіт
Підпишіться на наc:
Facebook і Telegram, а також зручно читайте з мобільного GoogleNews.

Хвороби мають різну причину появи. І психосоматика — важливий чинник розвитку. А деякі поширені недуги особливо часто пов’язують із нашим ментальним здоров’ям — ми зібрали їхній список.

На жаль, стрес та переживання можуть стати причиною серйозних збоїв в організмі. Ти можеш правильно харчуватися, але страждати від різкого болю чи запорів, тепло одягатися, але все одно часто застуджуватися. І навіть страждати від сильних проявів алергії, не розуміючи, чим вона спричинена.

Звичайно, пояснити всі аспекти психосоматики у кількох абзацах у нас не вийде. Це повноцінне наукове відгалуження, що сильно відрізняє в кожному індивідуальному випадку. Однак деякі хворобливі прояви прийнято співвідносити з тими чи іншими стресовими ситуаціями — а потім копати глибше в заданому напрямку.

  • Так, болі в голові пов’язують із складнощами у пошуках сенсу життя.
  • Задня поверхня шиї може хворіти через відсутність необхідної підтримки або у випадках, коли людина не хоче нести за щось відповідальність.
  • Проблеми із травленням та шлунком у психосоматиці пов’язують із «неперетравленням» життєвих обставин — а також зі звинуваченнями у свій бік через невдачі.
  • Проблеми з кишечником позначають колись затриманими сльозами та переживаннями, які людина в собі придушила. З тієї ж причини може виникнути хронічна закладеність носа.
  • Астму в психосоматиці прийнято пов’язувати з психотравмами раннього дитинства і недоліком уваги від матері. Її порівнюють із криком про допомогу, схожим на нестримний дитячий плач.
  • Якщо болять руки та плечі — швидше за все, стан можна пов’язати з переживаннями через самотність.
  • Різкі порушення зору, мови та дотику фахівці трактують можливим витісненням неприємних подій.
  • Біль у верхній частині спини може з’явитися через приховану агресію, в якій людина не визнається навіть самій собі.
  • Неприємні відчуття в області паху виявляються через проблеми в інтимному плані.
попередня статтяЯк приготувати пряне вершкове масло: 3 цікаві рецепти
наступна стаття5 секретів приготування найсмачнішого шашлику зі свинини
Я - головний редактор сайту ProstoWay. З великим інтересом вивчаю тему здорового харчування, спорту, психології та одночасно стежу за поп-культурою, модою та б'юті-трендами. Обожнюю кулінарію, свій перший борщ і бісквіт приготувала в 10 років, відтоді готую кожного дня. А зараз радую смачними і корисними стравами свою сім'ю і з великим задоволенням поділюсь рецептами та кулінарними хитрощами з вами.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я