Хвороби мають різну причину появи. І психосоматика — важливий чинник розвитку. А деякі поширені недуги особливо часто пов’язують із нашим ментальним здоров’ям — ми зібрали їхній список.
На жаль, стрес та переживання можуть стати причиною серйозних збоїв в організмі. Ти можеш правильно харчуватися, але страждати від різкого болю чи запорів, тепло одягатися, але все одно часто застуджуватися. І навіть страждати від сильних проявів алергії, не розуміючи, чим вона спричинена.
Звичайно, пояснити всі аспекти психосоматики у кількох абзацах у нас не вийде. Це повноцінне наукове відгалуження, що сильно відрізняє в кожному індивідуальному випадку. Однак деякі хворобливі прояви прийнято співвідносити з тими чи іншими стресовими ситуаціями — а потім копати глибше в заданому напрямку.
- Так, болі в голові пов’язують із складнощами у пошуках сенсу життя.
- Задня поверхня шиї може хворіти через відсутність необхідної підтримки або у випадках, коли людина не хоче нести за щось відповідальність.
- Проблеми із травленням та шлунком у психосоматиці пов’язують із «неперетравленням» життєвих обставин — а також зі звинуваченнями у свій бік через невдачі.
- Проблеми з кишечником позначають колись затриманими сльозами та переживаннями, які людина в собі придушила. З тієї ж причини може виникнути хронічна закладеність носа.
- Астму в психосоматиці прийнято пов’язувати з психотравмами раннього дитинства і недоліком уваги від матері. Її порівнюють із криком про допомогу, схожим на нестримний дитячий плач.
- Якщо болять руки та плечі — швидше за все, стан можна пов’язати з переживаннями через самотність.
- Різкі порушення зору, мови та дотику фахівці трактують можливим витісненням неприємних подій.
- Біль у верхній частині спини може з’явитися через приховану агресію, в якій людина не визнається навіть самій собі.
- Неприємні відчуття в області паху виявляються через проблеми в інтимному плані.