Англійські лікарі назвали небезпеку розігрітого рису

0
Англійські лікарі назвали небезпеку розігрітого рису

Страви із цього злаку краще з’їдати свіжими, попереджають медики. Люди на всіх континентах із задоволенням їдять рис уже дев’ять тисяч років. Його варять особливим чином, щоб зліпити роли; готують нашвидкуруч у пакетиках; рисову кашу подають на обід у школах та дитсадках… За статистикою, в середньому кожен мешканець Землі з’їдає 57 кг цієї крупи на рік.

Подробиці

Сьома частина населення Землі зайнята у виробництві та обробці рису, тому цей злак — найбільший «роботодавець» у світі.

Найбільше рису виробляють в Індії, Китаї та Індонезії. Споживання рису найвище у перерахованих вище трьох азіатських країнах.

Підпішіться на наc в Facebook і Telegram, а також зручно читайте з мобільного GoogleNews.

Про корисні властивості рису написано чимало. Але нещодавно у Великій Британії з’ясували, що розігрітий рис може становити серйозну небезпеку для здоров’я. Про це повідомляє Національна служба охорони здоров’я королівства.

Справа не в процесі розігріву, а в тому, як продукт зберігався до цього. У рисі містяться спори потенційно небезпечної бактерії – воскові бацили. Якщо після приготування страва постоїть за кімнатної температури, ці спори розвинуться в бактерії. З’ївши таку страву, можна заробити розлад травлення, діарею та нудоту.

Неприємні симптоми можуть з’явитися вже через годину-півтори після того, як ви з’їли зіпсований рис.

Тому приготовлену крупу краще відправити в холодильник одразу після того, як вона охолоне. А з’їсти продукт бажано протягом доби, розігріваючи не більше одного разу.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я